Ogl�daj za darmo w Player+!


Zielona granica Film Online

Obecnie oglądających: 119Zielona granica

Zielona granica

Sep. 22, 2023BE152 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono1

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Zielona granica film online?

Zielona granica: Psycholożka postanawia dołączyć do aktywistów wspierających uchodźców przebywających na polsko-białoruskiej granicy. Najnowszy obraz Agnieszki Holland nawiązuje do kryzysu migracyjnego wywołanego przez białoruski reżim Aleksandra Łukaszenki. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych.

Opis filmu

Film w reżyserii Agnieszki Holland, zakwalifikowany do Konkursu Głównego prestiżowego 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, to opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.Najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara reżyserki głośnych obrazów: W ciemności, Europa, Europa, Pokot i nagrodzonego Złotymi Lwami filmu Obywatel Jones uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce.

Recenzja filmu

Las jest bohaterem filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”, wokół którego trwa polityczna walka i którego nie chciano sfinansować ze środków publicznych. Mimo że nikt go nie widział, jeszcze nie był nakręcony, to już byli tacy, którzy uważali, że jest zagrożeniem dla naszej państwowości, szkodliwym samooskarżeniem narodu, jak „Ida” Pawła Pawlikowskiego równo przed dekadą. Co się zmieniło przez te 10 lat? Chyba nie muszę wyjaśniać. Władzy się wydaje, że blokada artystycznej wypowiedzi wystarczy, by sprawować rządy jedynej słusznej opcji. Najlepiej bez końca. Poprzez cenzurę twórców i zajęcie instytucji publicznych zepchnąć trudne tematy do piwnicy i zaryglować. Wreszcie psy przestaną ujadać i się zapomni. Trzeba tylko udawać, że u nas jest wszystko dobrze, i zepchnąć winę na kraje sąsiedzkie, na prawo unijne. Polska rasistowska? Przecież nie mieliśmy kolonii. Polska antysemicka? Obozy to sprawa niemiecka. Polska okrutna? Zobaczcie, jak pomogliśmy Ukraińcom.

Obsada aktorska

Behi Djanati Atai
Maja Ostaszewska
Dalia Naous
Mohamad Al Rashi
Jalal Al Tawil Ojciec
Michał Wawrykiewicz
Maria Złonkiewicz
Piotr Stramowski
Jaśmina Polak
Monika Frajczyk
Tomasz Włosok
Malwina Buss
Marta Stalmierska
Agata Kulesza
Maciej Stuhr
Magdalena Popławska

Zielona granica

Zielona granica
Oryginalny tytuł Zielona granica
Oceny z TMDb 1 1 głosy

Komentarze

288 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Powołany 2
Somewhere in Queens
Civil War
Susza
Smak wolności
Moja cudowna Wanda
Niebieska linia
Annette
Chevalier
Dancing Queen
Nie odwracaj wzroku
Miało Cię nie być
×