Ogl�daj za darmo w Player+!


Sundown Film Online

Obecnie oglądających: 253Sundown

Sundown

Apr. 08, 2022France82 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Sundown film online?

Sundown: Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak? Neil i Alice Bennett wypoczywają wraz z rodziną na luksusowych wakacjach w Meksyku. Kiedy jeden z krewnych zakłóca spokój, na pierwszy plan wysuwają się wrzące napięcia.

Recenzja filmu

Kim jest Neil? Dlaczego oszukał rodzinę? Jakie myśli kryją się za jego zastygłą w bezruchu, niewyrażającą żadnych emocji twarzą? Minie trochę czasu, zanim twórcy „Sundown” odpowiedzą na wszystkie powyższe pytania. Kamera nie odstępuje bohatera na krok, śledząc jego codzienną rutynę: wizyty na plaży, przypadkowe interakcje z lokalsami, powroty na „bombie” do hotelowego pokoju oraz schadzki ze znacznie młodszą, atrakcyjną sprzedawczynią. Choć ekran pozornie wypełnia nuda, od samego początku film pulsuje trudnym do zniesienia podskórnym napięciem. Przemykający za plecami Neila wojskowy patrol albo dochodzące z oddali odgłosy syren policyjnych wystarczą, by wzbudzić w widzu przeświadczenie, że wcześniej czy później wydarzy się coś niedobrego. Przemoc pojawia się u Franco z zaskoczenia, a jej erupcje są krótkie i intensywne niczym uderzenia w splot słoneczny.

Fabuła filmu

Choć film nie zdradza wielu szczegółów z przeszłości mężczyzny, domyślamy się, iż niespełnienie oraz gorycz odrzucenia były mu do tej pory obce. Teraz, gdy wszystkie pragnienia udało się zaspokoić, na końcu pozostała wyłącznie pustka. Kiedy Neil wyznaje, że nie zależy mu na majątku, przyjmujemy tę deklarację bez zastrzeżeń. Jak zauważa jednak reżyser, pieniądze nie będą ważne tylko dla kogoś, kto nigdy nie musiał o nie zabiegać. To, co bohaterowi wydaje się niezbędnym do przeżycia minimum, dla przeciętnego mieszkańca Acapulco jawi się jako niewyobrażalny luksus. Neil postrzega siebie pewnie jako camusowskiego „Obcego” – nihilistycznego buntownika odrzucającego tradycyjne normy – ale w rzeczywistości może być jedynie egzaltowanym bogaczem z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Sundown

Sundown
Sundown
Sundown
Sundown
Sundown
Sundown
Sundown
Sundown
Sundown
Sundown
Oryginalny tytuł Sundown
Oceny z IMDb 6.5 4,815 głosy
Oceny z TMDb 6.2 67 głosy

Reżyser

Obsada

Tim Roth isNeil Bennett
Neil Bennett
Samuel Bottomley isColin Bennett
Colin Bennett
James Tarpey isAlbert Thompson
Albert Thompson
Victor Hugo isBerenice's Friend
Berenice's Friend

Komentarze

83 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Siła naszych marzeń
Nostalgia
Chłopi
Mój pies Artur
Miało Cię nie być
Film dla kosmitów
Powołany 2
Wesele
Zielony Rycerz. Green Knight
Przybłędy – The Strays
Hazardzista
Kolacja pożegnalna
×