Ogl�daj za darmo w Player+!


Ant-Man i Osa: Kwantomania Film Online

Obecnie oglądających: 156Ant-Man i Osa: Kwantomania

Ant-Man i Osa: Kwantomania

Zobacz początek nowej dynastiiFeb. 10, 2023USA125 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono1

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Ant-Man i Osa: Kwantomania film online?

Ant-Man i Osa: Kwantomania: Superbohaterowie Scott Lang (Paul Rudd) i Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) powracają jako Ant-Man i Osa w nowym, pełnym przygód filmie. Wraz z rodzicami Hope, Hankiem Pymem (Michael Douglas) i Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer), oraz córką Scotta, Cassie Lang (Kathryn Newton) będą eksplorować Wymiar Kwantowy, gdzie spotkają zadziwiające, nieznane istoty. To, co tam przeżyją, zmieni ich wyobrażenia o tym, co jest możliwe.

O filmie

W swoim bezpretensjonalnych, fabularnych założeniach, „Kwantomania” przypomina naftalinowe klasyki lat 60. i 80. w rodzaju „Fantastycznej podróży” Fleischera bądź „Interkosmosu” Dantego, w których pod cienką membraną oswojonej rzeczywistości (zazwyczaj tożsamej z ludzkim ciałem) krył się inny, cudowny świat. „Kwantomania” wykazuje sporo powinowactw z tamtymi filmami, choć pozbawiona jest scenariopisarskiej potrzeby racjonalizowania wszelkich odjazdów. Na szczęście! Konioślimaki z żelatyny, samobieżne lampki solarne, latające domy o konsystencji słodkiej pianki oraz interfejsy statków kosmicznych rodem z „wczesnego Cronenberga” są dzięki temu niczym innym niż efektownymi błyskotkami i być może dlatego sprawiają mnóstwo frajdy. Reżyser Peyton Reed i scenarzysta Jeff Loveness rozsmakowują się w mnożeniu tych atrakcji, jakby dwie poprzednie części przygód Ant-Mana i Osy – przynajmniej pod względem estetycznym – były zaledwie przystawką do dania głównego.

Recenzja filmu

Od faceta w blaszanej zbroi w pustynnej grocie, przez rozmaite wojny na skalę ziemską i kosmiczną, po niezliczone multiplikacje niekończących się uniwersów – raz dostrzegalne gołym okiem, to znów na poziomie atomowym. Trajektoria filmowego uniwersum Marvela robi się bardziej zagmatwana, ale też – paradoksalnie – coraz oczywistsza. Spektakl znieczula jeszcze skuteczniej („Avengers: Endgame” zaczyna powoli sprawiać wrażenie marvelowskiego „końca historii” i zwycięstwa rynku), stawka pikuje coraz szybciej (bo przecież każdą tragedię można odkręcić w alternatywnej linii czasu), a my wiercimy się w fotelach coraz częściej. Twórcy „Ant-Mana i Osy: Kwantomanii” mają chyba świadomość tej pułapki i u progu piątej „fazy” MCU próbują jakoś wydostać się z wilczego dołu. Efektem ich starań jest niezłe dziwowisko; film, w którym tyle samo pary idzie w kreowanie świata przypominającego wnętrze paczki Haribo, co w cementowanie eksploatowanych do imentu, narracyjnych schematów.

Ant-Man i Osa: Kwantomania

Ant-Man i Osa: Kwantomania
Ant-Man i Osa: Kwantomania
Ant-Man i Osa: Kwantomania
Ant-Man i Osa: Kwantomania
Ant-Man i Osa: Kwantomania
Ant-Man i Osa: Kwantomania
Ant-Man i Osa: Kwantomania
Ant-Man i Osa: Kwantomania
Ant-Man i Osa: Kwantomania
Ant-Man i Osa: Kwantomania
Oryginalny tytuł Ant-Man and the Wasp: Quantumania
Oceny z IMDb 6.6 50,940 głosy
Oceny z TMDb 6.516 563 głosy

Reżyser

Peyton Reed
Reżyser

Obsada

Paul Rudd isScott Lang / Ant-Man
Scott Lang / Ant-Man
Evangeline Lilly isHope van Dyne / The Wasp
Hope van Dyne / The Wasp
Jonathan Majors isKang the Conqueror
Kang the Conqueror
Kathryn Newton isCassie Lang
Cassie Lang
Michelle Pfeiffer isJanet van Dyne
Janet van Dyne
Michael Douglas isDr. Hank Pym
Dr. Hank Pym
Corey Stoll isM.O.D.O.K.
M.O.D.O.K.
Bill Murray isLord Krylar
Lord Krylar

Komentarze

252 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Czerwone niebo
Space Oddity
Garfield
8 rzeczy, których nie wiecie o facetach
Somewhere in Queens
Doktor Strange w multiwersum obłędu
Escape Room: Najlepsi z najlepszych
Super Mario Bros. Film
I Love My Dad
Porady na zdrady 2
Wildflower
Irlandzkie życzenie
×