Ogl�daj za darmo w Player+!


Święty Film Online

Obecnie oglądających: 165Święty

Święty

Kradzież, która wstrząsnęła PolskąMar. 24, 2023105 Min.
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Święty film online?

Święty: Wiosną 1986 roku skradziono z Katedry Gnieźnieńskiej symbol kultu – wykutą w srebrze figurę Świętego Wojciecha z barokowego relikwiarza. Porucznik milicji, w rolę którego wcielił się Mateusz Kościukiewicz, nawiązuje współpracę z duchownymi – gospodarzami Katedry. Obie strony dążą do odzyskania rzeźby, ale współpraca jest trudna, bo stosunki Kościoła i państwa nigdy dotąd nie były tak napięte. Kradzieży dokonano niecałe dwa lata po śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Czy komuś zależy, aby nie udało się rozwiązać zagadki, a może okoliczności są wyjątkowo trudne?

Opis filmu

Jedna z najgłośniejszych spraw w historii milicji, śledztwo prowadzone pod niewiarygodną presją, a w tle intryga rozgrywająca się na najwyższych szczeblach władzy. Święty jest filmem detektywistyczno-kryminalnym, inspirowanym autentycznymi wydarzeniami z 1986 roku – historią kradzieży rzeźby św. Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej.
Akcja filmu „Święty” dzieje się w latach 80. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę.

Święty

Święty
Oryginalny tytuł Święty

Reżyser

Obsada

Lena Góra isJola Baran
Jola Baran
Leszek Lichota isPriest Stefan
Priest Stefan
Michał Włodarczyk isGrzesiek Leszczyński
Grzesiek Leszczyński

Komentarze

248 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Skok w przestworzach
Ukryta sieć
Nostalgia
Czas krwawego księżyca
Boston Strangler
Hazardzista
Susza
Piła X
Hit Man
Luther: Zmrok
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje
Wyrwa
×