Ogl�daj za darmo w Player+!


Czas krwawego księżyca Film Online

Obecnie oglądających: 317Czas krwawego księżyca

Czas krwawego księżyca

Oct. 18, 2023USA206 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Czas krwawego księżyca film online?

Czas krwawego księżyca: Pierwotnie położony w dolinach rzek Ohio i Mississippi , Naród Osagów (lub, jak sami siebie nazywają, Wahzhazhe) brał udział w przymusowym wysiedleniu rdzennych Amerykanów przez rząd Stanów Zjednoczonych w XIX wieku. Ostatecznie Osagowie osiedlili się na „terytorium Indii” we współczesnej Oklahomie. Ich ludzie legalnie kupili tereny rezerwatu, co utrudniło rządowi USA narzucenie systemu „przydziałów”, w ramach którego rdzenna ziemia była dzielona i oddawana białym osadnikom.

O filmie

W 1906 roku główny wódz Osagów James Bigheart wraz z prawnikiem będącym w połowie tubylcem nazwiskiem Johnem Palmerem wynegocjowali umowę z rządem Stanów Zjednoczonych , przyznającą każdemu członkowi Osagów prawo do udziału w funduszu powierniczym zajmującym się minerałami plemienia. Praw do głowy nie można było kupić ani sprzedać, a jedynie dziedziczyć. Stało się to niezwykle ważne zaledwie kilka lat później, kiedy pod ziemią Osagów odkryto pola naftowe.
Ponieważ większość zysków z późniejszych odwiertów legalnie należała do plemienia, na początku lat dwudziestych XX wieku jego członkowie byli najbogatszymi ludźmi na mieszkańca na świecie. Przyciągnęło to rzesze oszustów, oszustów i skorumpowanych biznesmenów, z których wszyscy mieli nadzieję zdobyć część bogactwa Osagów albo legalnie, poprzez system „opieki”, w którym biali ludzie byli odpowiedzialni za fortuny Osagów, albo nielegalnie, poprzez morderstwa i kradzież.

Panowanie terroru

Ostatecznie dwadzieścia cztery osoby zostały zamordowane w czasie, który plemię zaczęto nazywać „panowaniem terroru”. Niektóre ofiary, jak gwiazda rodeo Osagów William Stepson, zostały otrute. Inni po prostu zniknęli lub zostali zabici w stylu egzekucji. Wszystkie ofiary to zamożni rdzenni Amerykanie, z wyjątkiem dwóch: człowieka z branży naftowej o nazwisku Barney McBride, który był sojusznikiem Osagów, oraz prawnika nazwiskiem WW Vaughan. Krótko przed śmiercią Vaughan zadzwonił do biura szeryfa hrabstwa Osage, mówiąc, że ma ważne informacje , które mogą pomóc w rozwiązaniu kwestii zabójstw i że przyjedzie następnym pociągiem z Oklahoma City. Nigdy nie dotarł. Nawet psy, które Osagowie kupili, żeby chronić swoje domy, w tajemniczy sposób umierały.

W obsadzie filmu

Jednym z nich jest Ernest Burkhart (w tej roli Leonardo DiCaprio), który jako weteran I wojny światowej powraca do Oklahomy, do małej miejscowości, którą nieoficjalnie rządzi jego wujek William Hale (Robert De Niro). Hale znajduje mu pracę, dzięki której Ernest poznaje jedną z Osedżów – Molly (rewelacyjna Lily Gladstone). Para szybko bierze ślub. W tym czasie w okolicach zaczyna dochodzić do licznych zgonów przedstawicieli plemienia, a miejscowa policja nawet nie rozpoczyna śledztw w tych sprawach. Ginąć zaczynają najbliżsi członkowie rodziny Molly.

 

Czas krwawego księżyca

Czas krwawego księżyca
Czas krwawego księżyca
Czas krwawego księżyca
Czas krwawego księżyca
Czas krwawego księżyca
Czas krwawego księżyca
Czas krwawego księżyca
Czas krwawego księżyca
Czas krwawego księżyca
Czas krwawego księżyca
Oryginalny tytuł Killers of the Flower Moon
Oceny z IMDb 9 2,108 głosy
Oceny z TMDb 10 1 głosy

Reżyser

Ellen Kuras
Reżyser

Obsada

Leonardo DiCaprio isErnest Burkhart
Ernest Burkhart
Robert De Niro isWilliam King Hale
William King Hale
Lily Gladstone isMollie Burkhart
Mollie Burkhart
Jesse Plemons isTom White
Tom White
Cara Jade Myers isAnna Kyle Brown
Anna Kyle Brown
William Belleau isHenry Roan
Henry Roan
Louis Cancelmi isKelsie Morrison
Kelsie Morrison

Komentarze

199 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

W głowie się nie mieści 2
Serce łowcy
Challengers
Film dla kosmitów
Bliscy
Pasja
Gdy zgasną światła
The 355
Righteous Thieves
Road House
Benedetta
Gierek
×