Ogl�daj za darmo w Player+!


O nieskończoności Film Online

Obecnie oglądających: 279O nieskończoności

O nieskończoności

Nov. 15, 2019France78 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć O nieskończoności film online?

O nieskończoności” wzbogaca filmowy dorobek Roya Anderssona o refleksję na temat ludzkiego życia w całym jego pięknie i okrucieństwie, świetności i banalności. Wędrujemy tu jak we śnie, a narrator prowadzi nas niczym Szeherezada. Błahe chwile mają te same znaczenie, co momenty historyczne. Para unosi się nad ogarniętą wojną Kolonią; w drodze na przyjęcie urodzinowe ojciec zatrzymuje się, by w deszczu zawiązać córce sznurowadła; nastolatki tańczą przed kawiarnią; pokonana armia zmierza do obozu jenieckiego. Film „O nieskończoności” – będąc jednocześnie odą i lamentem – prezentuje kalejdoskop tego, co ludzkie, oraz nieskończoną historię wrażliwości istnienia.

Recenzja filmu

W serii onirycznych scen narratorka inspirowana postacią Szeherezady swobodnie porusza się między jawą a snem, współczesnością a przeszłością. Stopniowo dawkowany surrealizm sukcesywnie zakrzywia filmową czasoprzestrzeń, tworząc między poszczególnymi epizodami zaskakujące paralele, wzbogacając je o dodatkowe konteksty. Andersson zabiera nas do bunkra Hitlera, w którym pokonani, pijani w sztok naziści przy akompaniamencie sypiących się murów usiłują z trudem wykonać hitlerowskie pozdrowienie; pokazuje parę kochanków dryfujących nad zniszczoną przez wojnę Kolonią, inscenizuje drogę krzyżową rozgrywającą się na ulicach współczesnego miasta. Zmagający się z kryzysem wiary ksiądz szuka pomocy w gabinecie psychiatry. Niestety lekarz właśnie wychodzi i naprawdę musi złapać autobus. Mężczyzna, który nie ufa bankom, sprawdza przed zaśnięciem, czy jego oszczędności przechowywane w materacu wciąż tam są. Kolejny bohater zaczepia pasażerów autobusu i żali się, że nie wie, czego chce od życia. Ignorowany przez nich, pyta „czy nie można być już smutnym?”. „Dlaczego nie możesz być smutny na przykład w domu?”, dziwi się uprzejmie jeden z rozmówców.

Ludzkie odruchy i emocje

Twórcę nagrodzonego kilka lat temu na festiwalu w Wenecji Złotym Lwem „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu” interesują momenty „pomiędzy”, niespektakularne, czasami żałosne, czasami komiczne, takie, które kino zwykle omija szerokim łukiem. Szwed jest oddanym kronikarzem naszych małych wielkich dramatów i rozczarowań, triumfów i chwil radości, skazanych często z góry na niepowodzenie prób skomunikowania się z drugim człowiekiem. Kolejne sceny rozgrywają się na dworcach, w autobusach, poczekalniach, w drodze na urodzinowe przyjęcie, na schodach. Są świadectwami najbardziej ludzkich odruchów i emocji – rozpacz dentysty alkoholika, który właśnie zostawił w fotelu pacjenta z rozwierconym w połowie zębem, jest zestawiana z nadzieją tańczących spontanicznie przed restauracją młodych dziewcząt; cynizm starszego mężczyzny, przekonanego, że zmarnował swój czas, równoważony bezinteresownością ojca, który w środku ulewy odkłada swój parasol, by zawiązać córce sznurówki.

O nieskończoności

O nieskończoności
O nieskończoności
O nieskończoności
Oryginalny tytuł Om det oändliga
Oceny z IMDb 6.9 4,990 głosy
Oceny z TMDb 6.3 68 głosy

Reżyser

Obsada

Jan-Eje Ferling isMan at the Stairs
Man at the Stairs
Kristina Ekmark isMarketing director
Marketing director
Bengt Bergius isPsychiatrist
Psychiatrist
Anja Broms isSecretary
Secretary
Magnus Wallgren isAdolf Hitler
Adolf Hitler
Lisa Blohm isChampagne-lover
Champagne-lover
Tatiana Delaunay isFlying Woman
Flying Woman

Komentarze

321 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Piękna i rzeźnik
Back on the Strip
Titane
Kos
The Old Oak
Siła naszych marzeń
Dancing Queen
Brainwashed: seks kamera władza
Sisu
Jedno życie
Tetris
Wyprawa do dżungli
×