Ogl�daj za darmo w Player+!


Powrót do tamtych dni Film Online

Obecnie oglądających: 213Powrót do tamtych dni

Powrót do tamtych dni

Ojca miałem naprawdę fajnegoSep. 22, 2021Poland104 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Powrót do tamtych dni film online?

Powrót do tamtych dni: Tomek mieszka sam z matką, bo jego ojciec Alek wyjechał do USA za pieniędzmi. Niespodziewanie mężczyzna pojawia się w domu z naręczem prezentów, ale nie wyjaśnia powodu swojego powrotu. Wszyscy wydają się szczęśliwi, jednak coś niepokojącego wisi w powietrzu. W miarę upływu czasu daje się zauważyć, że Alek walczy z silnym uzależnieniem od alkoholu, co stopniowo niszczy rodzinę Tomka oraz jego dzieciństwo. Chłopiec musi bardzo szybko dorosnąć i zmierzyć się z rzeczywistością niepisaną żadnemu dziecku.

Opis filmu

Po latach emigracji do USA wraca do Wrocławia ojciec 14-letniego Tomka. Oprócz pieniędzy przywozi swoją chorobę alkoholową, która stopniowo niszczy ich rodzinę.
Dla nastoletniego Tomka (debiutujący na ekranie Teodor Koziar) początek lat 90. to z jednej strony smak gumy balonowej, szelest ortalionowych dresów, dźwięk przewijanej kasety VHS i pobrzmiewające w słuchawkach walkmana Depeche Mode. Z drugiej zaś — przygnębiające obrazy zalegającego na wersalce pijanego ojca (Maciej Stuhr), fetor zasychających na kołdrze wymiocin, brzdęk walających się po pokoju butelek i dojmujący widok matki (Weronika Książkiewicz), szlochającej pod osłoną nocy.

Recenzja filmu

Znakomita w roli stłamszonej, przestraszonej matki jest także Weronika Książkiewicz. Jej bohaterka, nie mogąc sobie poradzić z całą sytuacją, obarcza syna obowiązkami związanymi z problemem alkoholowym ojca, przyczyniając się do zupełnej zamiany ról społecznych w obrębie instytucji rodziny. Nastolatek musi bowiem przejść przyspieszony kurs dorastania i zająć się nie tylko zamroczonym alkoholem ojcem, ale także odrętwiałą problemem matką.
 
Powrót do tamtych dni
Oryginalny tytuł Powrót do tamtych dni
Oceny z IMDb 7.5 97 głosy
Oceny z TMDb 8 1 głosy

Komentarze

325 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Paint
Piosenki o miłości
Wesele
Chłopi
Moja cudowna Wanda
Przybłędy – The Strays
Perfect Addiction
Niewidzialna wojna
Magic Mike: Ostatni taniec
The Palace
The Lost King
60 minut
×