Ogl�daj za darmo w Player+!


Filip Film Online

Obecnie oglądających: 324Filip

Filip

Sep. 15, 2022Unknown125 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono1

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Filip film online?

Filip: Rok 1941, warszawskie getto. Filip, młody polski Żyd, ze swoją ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie, by zarobić na utrzymanie rodziny. Podczas premiery dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie Sara i siedzący na widowni bliscy Filipa. Dwa lata później mężczyzna pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. Podając się za Francuza, w samym sercu hitlerowskich Niemiec korzysta ze wszystkich uroków świata, nie jest w stanie się zatrzymać ani na chwilę. Następujące po sobie tragiczne wydarzenia sprawiają jednak, że nagle całe starannie zbudowane frankfurckie życie Filipa rozpada się jak domek z kart.

Opis filmu

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart.

Recenzja filmu

Gdyby Filipa (w tej roli absolutnie rewelacyjny Eryk Kulm Jr.) spotkał mężny AK-owiec albo, co najmniej bohater filmu Andrzeja Wajdy, protagonista dostałby po gębie ciosem z patriotyczną dedykacją. To postać wyzywająca na miarę kolorowych skarpetek Tyrmanda, którymi pisarz szokował PRL-owską gawiedź. A przecież „Filip” to tak naprawdę Leopold, tylko doprawiony szczyptą literackiej fantazji. Autor „Złego” opisywał – notabene swą ulubioną – książkę, na podstawie której powstał film „pisarską spowiedzią”. Bon vivant polskiej literatury z podrobionym paszportem rzeczywiście naśladował Francuza, dystansował się od potyczki i kantował gości hotelu we Frankfurcie. Jak zostało to przedstawione w filmie?

Filip

Filip
Oryginalny tytuł Filip
Oceny z IMDb 6.8 27 głosy

Komentarze

243 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Magic Mike: Ostatni taniec
W co grają ludzie
Święto ognia
Dancing Queen
Miłość Seks & Pandemia
Miało Cię nie być
Oppenheimer
Żużel
60 minut
Paint
Jezioro Słone
Klątwa młodości
×