Ogl�daj za darmo w Player+!


Wszystko poszło dobrze Film Online

Obecnie oglądających: 87Wszystko poszło dobrze

Wszystko poszło dobrze

Jul. 18, 2021France113 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Wszystko poszło dobrze film online?

Wszystko poszło dobrze: 85-letni André (André Dussollier) doznaje udaru i kończy częściowo sparaliżowany w szpitalu. Przyzwyczajony do wygodnego i dynamicznego życia, nie wyobraża sobie bycia zależnym od innych. Prosi swoje córki (Sophie Marceau i Géraldine Pailhas) o zorganizowanie eutanazji, która jest możliwa w Szwajcarii. Kobiety godzą się pomóc upartemu ojcu, po cichu licząc, że ten odzyska głód życia i zmieni decyzję.

Opis filmu

85-letni André (fenomenalny André Dussollier) doznaje udaru i częściowo sparaliżowany staje się zależny od pomocy innych. Wcześniej czerpiący garściami z życia w artystycznym światku współczesnej francuskiej bohemy, nie wyobraża sobie sytuacji, w której miałby być obciążeniem dla innych. Składa więc prośbę swoim córkom (Sophie Marceau i Géraldine Pailhas), aby zorganizowały eutanazję, która nie jest legalna we Francji, ale można jej dokonać w Szwajcarii. Kilkukrotnie w filmie jedna z bohaterek podkreśla, że ojcu się nie odmawia i siostry decydują się pomóc mu, chociaż liczą, że w trakcie załatwiania procedur, ich tata odzyska jeszcze chęć do życia.

Recenzja filmu

W ostatnim czasie pojawiło się sporo filmów dokładających cegiełkę do dyskursu wokół eutanazji. Dostaliśmy nagradzanego Ojca w reżyserii Floriana Zellera o bohaterze chorym na demencję, a podczas tegorocznej edycji Festiwalu Nowe Horyzonty Gaspar Noé w filmie Vortex pokazał inne, dokładniejsze spojrzenie na starość i często pozbawione godności odchodzenie z tego świata. Do tego zestawienia dołącza teraz François Ozon, który w produkcji Wszystko poszło dobrze dotyka tematu przemijania i decydowania o własnym losie. Swoją opowieść snuje w tonie spokojniejszym niż dwa wymieniowe wyżej dzieła.

Wszystko poszło dobrze

Wszystko poszło dobrze
Oryginalny tytuł Tout s'est bien passé
Oceny z IMDb 6.6 531 głosy
Oceny z TMDb 6.3 29 głosy

Komentarze

244 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Bo się boi – Beau Is Afraid
Różyczka 2
Roving Woman
O nieskończoności
Oskarżony
Tajniak
Kos
Czerwone maki
Przejścia
Zielona granica
Missing
Czas krwawego księżyca
×