Ogl�daj za darmo w Player+!


Lęk Film Online

Obecnie oglądających: 170Lęk

Lęk

Sep. 20, 202396 Min.
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Lęk film online?

Lęk: Opowieść o dwóch siostrach – samotnej z wyboru, odnoszącej sukcesy adwokat Małgorzacie i jej młodszej siostrze Łucji, spełnionej matce dwójki dzieci i asystentce w kancelarii Małgorzaty. Kobiety wyruszają w pierwszą od wielu lat wspólną podróż. Wkrótce okazuje się, że jedna z nich jest śmiertelnie chora, a jej celem jest Szwajcaria, gdzie możliwa jest eutanazja. Druga nie potrafi sobie z tym poradzić. Ciężko chora kobieta chce dokonać eutanazji, dlatego wyrusza do Szwajcarii. Towarzyszy jej młodsza siostra, która próbuje odwieść ją od tego pomysłu.

O filmie

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii. Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas rozmów, kłótni, płaczu i śmiechu. Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

Recenzja filmu

Historia nawet tak do końca nie jest o umieraniu, ale o lęku przed świadomym umieraniem. Film staje się wielowymiarowym spojrzeniem na to, czego się boimy: straty bliskiej osoby, śmierci, bólu, cierpienia, utraty kontroli nad sobą. Otrzymujemy typowe kino drogi. Fakt, że Łucja (Marta Nieradkiewicz) wiezie Małgorzatę (Magdalena Cielecka) do kliniki w Szwajcarii, która oferuje usługi wspomaganego samobójstwa, wybrzmiewa dopiero na koniec i wówczas dociera do nas, jak ich wspólny czas był ważny dla fabuły. Coś, co jest, delikatnie mówiąc, tematem tabu w Polsce i wielu innych krajach, staje się przyczynkiem do pokazania miłości i człowieczeństwa. Okazuje się, że cel tej wyprawy nie jest aż tak ważny, jak sama podróż i jej poszczególne etapy, w których dochodzi do emocjonalnych momentów pomiędzy siostrami.

Fabuła filmu

Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz jako siostry w porywających kreacjach aktorskich, jakich w polskim kinie nie było od lat. „Lęk’ nominowanego do Oscara Sławomira Fabickiego zabiera widzów w podróż poprzez śmiech i łzy, miłość i nienawiść, radość i smutek, aż do poruszającego finału, który zostaje w sercu na zawsze. Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii. Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas rozmów, kłótni, płaczu i śmiechu. Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

 

 

Lęk

Lęk
Oryginalny tytuł Lęk

Komentarze

346 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Czerwone niebo
Palmy i słupy
Prześwietlenie – R.M.N.
Nikt
Powrót do tamtych dni
Ostatni wiking
Wesele
Liczba doskonała
Piękna katastrofa
Bo się boi – Beau Is Afraid
Żużel
Creed 3
×