Ogl�daj za darmo w Player+!


Nikt Film Online

Obecnie oglądających: 253Nikt

Nikt

Mar. 18, 2021USA92 Min.R
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Nikt film online?

Nikt: Głównym bohaterem produkcji jest przeciętny ojciec z podmiejskiego osiedla – tak przeciętny, że nikt nie zawiesiłby na nim nawet wzroku. Wszystko zmienia się, kiedy dwóch złodziei włamuje się do jego domu – nieoczekiwana zbrodnia wywołuje w mężczyźnie nieznaną wściekłość, kierując go na ścieżkę, która odkryje jego mroczne sekrety z przeszłości. Przechodzień jest świadkiem jak grupa mężczyzn atakuje kobietę, więc podejmuje interwencję. Tym samym staje się celem narkotykowego bossa. 

Fabuła filmu

Nikt ma perfekcyjnie prostą konstrukcję. Oto Hutch, zwyczajny facet, którego życie jest monotonną rutyną. Wszystko zmienia się, gdy para zbójców robi napad na jego dom. To pozornie typowe zdarzenie rozpoczyna falę, która budzi coś w Hutchu i okazuje się, że nie jest to tak zwyczajny bohater. Główną rolę gra Bob Odenkirk, którego znają fani Breaking Bad. Kapitalny aktor, ale raczej bardziej pasujący do roli zwyczajnych biurokratów, niż kopiących tyłki twardzieli. Dlatego produkcja działa na zupełnie innym poziomie emocjonalnym.

Gdy odkrywamy, że Hutch, jak to zwykle bywa, ma bardzo specyficzne zabójcze umiejętności, zupełnie inaczej angażujemy się w opowiadaną historię, niż w takiego Johna Wicka z Keanu Reevesem. Ta zwyczajność bohatera staje się najmocniejszą zaletą, która nadaje tej produkcji dość specyficzny charakter. Nie jest to bowiem klon Johna Wicka – choć podobieństwa są i wiemy, że film powstał na fali jego popularności, to reżyser Ilya Naishuller pokazuje inny styl, który stawia ten tytuł obok Johna Wicka na piedestale dobrego kina akcji.

Recenzja filmu

Nikt ma charakter i styl wyróżniający go na tle znanych przedstawicieli gatunku. Szkoda, że zabrakło charyzmatycznego i godnego przeciwnika. Aleksey Serebryakov to nudny i mdły czarny charakter w pełni osadzony w stereotypie rosyjskiego gangstera. Nie ma charyzmy, dobrze nakreślonych motywacji. Staje się jedynie pretekstem dla Hutcha do wzięcia udziału w festiwalu śmierci ku uciesze widzów. To nie jest historia o zemście jak John Wick 3 film online, więc konflikt z czarnym charakterem nie ma takiego podłoża emocjonalnego, a to duży minus.

Sytuacja jest tutaj inna, bo w jakimś stopniu Hutch jest tym złym dla stereotypowego czarnemu charakteru, a bohater chce tylko świętego spokoju. Sytuacja ta przekazuje nam coś więcej o życiu – o tym, jak rutyna wypala serce bez względu na to, kim jesteśmy. Życie Hutcha zmieniło się, bo przestał być cichym popychadłem i odzyskał wigor. To też pokazuje, że w tym festiwalu kopania tyłków, łamania kości i strzelania między oczy jest jakaś ambicja do powiedzenia czegoś więcej. Nikt to taka metafora odzyskiwania i odnajdywania siebie samego na nowo.

Nikt

Nikt
Nikt
Nikt
Nikt
Nikt
Nikt
Nikt
Nikt
Nikt
Nikt
Oryginalny tytuł Nobody
Oceny z IMDb 7.4 145,906 głosy
Oceny z TMDb 8.3 3,071 głosy

Reżyser

Obsada

Bob Odenkirk isHutch Mansell
Hutch Mansell
Aleksey Serebryakov isYulian Kuznetsov
Yulian Kuznetsov
Connie Nielsen isBecca Mansell
Becca Mansell
Christopher Lloyd isDavid Mansell
David Mansell
Michael Ironside isEddie Williams
Eddie Williams
RZA isHarry Mansell
Harry Mansell
Colin Salmon isThe Barber
The Barber
Billy MacLellan isCharlie Williams
Charlie Williams
Gage Munroe isBlake Mansell
Blake Mansell

Komentarze

140 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor
Top Gun: Maverick
365 dni: Ten dzień
Jurassic World Dominion
Śniegu już nigdy nie będzie
Furioza
Kaskader
Bodyguard i żona zawodowca
Sundown
Wariaci
Mój pies Artur
DNA
×