Ogl�daj za darmo w Player+!


Gierek Film Online

Obecnie oglądających: 81Gierek

Gierek

Jan. 21, 2022Polska140 Min.
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Gierek film online?

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Film biograficzny o życiu Edwarda Gierka, I sekretarza KC PZPR w latach 1970–1980. Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.

Obsada filmu

W filmie występują: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha, Sebastian Stankiewicz, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha, Ewa Ziętek, Jan Frycz, Filip Tłokiński, Krzysztof Tyniec, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Cezary Żak. Gierek jest najnowszym filmem Global Studio, producentów „Procederu”, „Krime Story. Love Story” (premiera w 2022 roku)

O filmie

„Gierkowskie” czasy przyniosły nie tylko zmiany w kraju, wiele inwestycji i związanych z tym finansowych konsekwencji. Miały wówczas miejsce także zmiany w samym narodzie, a szczególnie w kobietach. Te przeobrażania postarali się przenieść na ekran twórcy produkcji. Przedstawili oni Polskę niezwykle „kolorową”. Kobiety lat 70 i 80-tych zaczęły ubierać się bardzo barwnie, chętniej sięgały po wesołe ubrania, częściej zaglądały do babcinych szaf. Można było to zauważyć na ulicach, z których zniknęły szare i nijakie stroje, w których chodzono za czasów Gomułki.

Misiek jako Gierek

Michał „Misiek” Koterski, który do roli przytył aż 17 kilogramów! Aktora kojarzymy z ról w takich produkcjach jak: 7 uczuć, Swingersi, Dzień świra, Pech to nie grzech czy Porady na zdrady. W roli jego żony, Stanisławy Gierek, zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, znaną z roli w serialu Rodzinka pl., serii filmów Kiler czy z filmu Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie, który wkrótce będzie mieć swoją kinową premierę.

Gierek film online cda zalukaj za darmo

 

Gierek
Oryginalny tytuł Gierek
Oceny z IMDb 10 32,424,242 głosy
Oceny z TMDb 10 32,424,242 głosy

Reżyser

Obsada

Michał Koterski isEdward Gierek
Edward Gierek
Małgorzata Kożuchowska isStanisława Gierek
Stanisława Gierek
Antoni Pawlicki isGeneral Roztocki
General Roztocki
Rafał Zawierucha isPiotr Jaroszewicz
Piotr Jaroszewicz
Jan Frycz isStefan Wyszyński
Stefan Wyszyński
Krzysztof Tyniec isgenerał KGB
generał KGB
Mikołaj Roznerski isstoczniowiec
stoczniowiec

Komentarze

80 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Czerwone niebo
Hazardzista
Ostatni wiking
Bo się boi – Beau Is Afraid
Śniegu już nigdy nie będzie
Piękna katastrofa
Różyczka 2
Powrót do tamtych dni
Civil War
Kos
Święto ognia
C’mon C’mon
×