Ogl�daj za darmo w Player+!


Wesele Film Online

Obecnie oglądających: 261Wesele

Wesele

Miłość i nienawiść są bliżej niż myśliszOct. 08, 2021Latvia135 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Wesele film online?

Wesele: Historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. Szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach – współczesnej i historycznej, co pozwala spojrzeć w głąb bohaterów, społeczności, nas samych.

O filmie

O najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego było głośno jeszcze przed tym, jak ekipa weszła na plan. Sam roboczy tytuł Jedwabne wesele zwiastował, że reżyser zabierze się za drażliwy temat, jakim są masowe i bestialskie morderstwa Żydów, za którymi stali Polacy. Dużo łatwiej jest nam mówić o heroicznych postawach w czasie wojny i ratowaniu Żydów, niż przyznawać się do tego, że wśród nas byli tacy, którzy swoim okrucieństwem nie różnili się niczym od okupantów niemieckich czy sowieckich. Reżyser Kleru i Wołynia właśnie chce nam wszystkim o tym przypomnieć w swojej najnowszej produkcji. Dla wielu osób będzie ona gorzką pigułką do przełknięcia. Smarzowski ukazuje nasze wady i przestrzega, że błędy popełnione w przeszłości mogą powtórzyć się w teraźniejszości.

Recenzja filmu

Fabuła Wesela rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Tytułowa impreza dzieje się tu i teraz – są nawet odniesienia do panującej pandemii. Natomiast druga opowieść ma miejsce tuż przed II wojną światową i w trakcie jej trwania. Obie historie łączy postać Antoniego, dziadka panny młodej, który podczas ślubu zaczyna mieć przebłyski tragicznych wydarzeń ze swojej młodości. W tym samym czasie jego syn, Ryszard Wilk (Robert Więckiewicz), zmaga się z szantażystą, który grozi mu upublicznieniem drastycznych filmików zarejestrowanych w ubojni świń biznesmena. To może pokrzyżować plany rozbudowy interesu, a nawet uniemożliwić podpisanie lukratywnego kontraktu z Niemcami. Jak to u Smarzowskiego bywa, z minuty na minutę sytuacja coraz bardziej się pogarsza. I nic nie wskazuje na to, by tragiczny finał mógł być odroczony.

Wesele

Wesele
Oryginalny tytuł Wesele

Komentarze

134 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Brainwashed: seks kamera władza
Joika
Oskarżony
Gaia
Ostatni wiking
O nieskończoności
Powrót do tamtych dni
W co grają ludzie
Drift
Air
Johnny
Różyczka 2
×