Ogl�daj za darmo w Player+!


Sisu Film Online

Obecnie oglądających: 289Sisu

Sisu

Jan. 27, 2023Finland91 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Sisu film online?

Sisu zabiera widzów do Finlandii z czasów II wojny światowej, gdzie pozornie przeciętny starszy poszukiwacz imieniem Aatami Korpi (Jorma Tommila) natrafia na absolutnie ogromne składowisko złota. Teraz musi podróżować ponad pięćset mil, aby dostarczyć złoto do najbliższego banku, ale uderza w znaczny próg zwalniający, gdy spotyka bandę chciwych nazistowskich żołnierzy. Uzbrojony w swojego wiernego psa, kilof i całą masę broni, Korpi będzie musiał wywalczyć sobie drogę do odległego miasta i wykopać kilka bolesnych ran z poprzedniego życia. Kiedy były żołnierz, który odkrył złoto w głuszy Laponii, próbuje przynieść łupy do miasta, sprzeciwiają mu się nazistowscy żołnierze dowodzeni przez brutalnego oficera SS.

Recenzja filmu

Na filmie nie zmarnuje czasu, przedstawiając poszukiwacza Aatami Korpi, a także jego uroczego psiego towarzysza, który, miejmy nadzieję, podzieli ten sam los, co pies z pierwszego Johna Wicka(2014). Jego ciężka praca polegająca na kopaniu i wydobywaniu w końcu się opłaca, gdy dosłownie trafia na złoto… i to dużo! Jedyną rzeczą, która powstrzymuje go przed wielkim dniem wypłaty, jest około pięćset sześćdziesiąt trzy mile do najbliższego banku, rozpoczynając w ten sposób wielodniową wędrówkę przez kraj przez okupowaną przez nazistów Finlandię. Najeźdźcy okazują się kolejną przeszkodą dla Korpiego, ponieważ zostaje zatrzymany przez oddział nazistowskich żołnierzy, którzy próbują ukraść jego należne zarobki i wykonać na nim egzekucję bez namysłu. Kiedy Korpi wbija nóż w czaszkę bandyty, faszystowscy bandyci szybko dowiadują się, że Korpi nie jest zwykłym górnikiem.

Kto jest w obsadzie Sisu?

Jorma Tommila gra główną rolę złego poszukiwacza zabójstw nazistów, Aatami Korpi. Fani wcześniejszej twórczości filmowca Jalmariego Helandera mogą dobrze rozpoznać Tommilę, ponieważ często współpracował z Helanderem przy innych jego projektach, takich jak Rare Exports i Big Game . Tommila ponownie wystąpi u boku swojego prawdziwego syna, Onniego Tommili , który zagrał także w Rare Exports i Big Game . Wydaje się całkiem jasne, że doświadczony duet ojciec-syn stał się w filmografii Helander czymś w rodzaju amuletu przynoszącego szczęście. Resztę obsady uzupełniają Aksel Hennie (Marsjanin), Paul Anderson (Peaky Blinders), Jack Doolan (The Boys) i Mimosa Willamo (Aurora).

Sisu

Sisu
Sisu
Oryginalny tytuł Sisu
Oceny z IMDb 7.6 1,135 głosy
Oceny z TMDb 6.9 7 głosy

Reżyser

Obsada

Komentarze

344 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Spider-Man: Poprzez Multiwersum
Moonfall
Flash – Flashpoint
Marzec ’68
Powstaniec 1863
Shazam! Gniew bogów
Braty
Bodyguard i żona zawodowca
Kos
Niezniszczalni 4
Einstein i bomba
DNA
×