Ogl�daj za darmo w Player+!


Wróg doskonały Film Online

Obecnie oglądających: 203Wróg doskonały

Wróg doskonały

Jun. 11, 2021France89 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Wróg doskonały film online?

Wróg doskonały: Jest to historia o Jeremym Auguście (Tomasz Kot), którego na lotnisku w Paryżu zagaduje rozmowna Texel Textor (Athena Strated). Jeremy przez to nie zdążył na samolot, a kobieta wydaje się niezwykle skutecznie walczyć o uwagę. Szybko okazuje się, że to spotkania przeobraża się w coś niepokojącego i groźnego. W drodze na lotnisko uznany architekt zostaje zaczepiony przez gadatliwą dziewczynę. Spotkanie wydaje się przypadkowe, ale wkrótce wychodzą na jaw niepokojące okoliczności.

Fabuła filmu

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot. Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie.

O filmie

Architekt z sukcesami, zmierzając na lotnisko w Paryżu, spotyka rozmowną Texel Textor, która zadaje mu wiele pytań i wciąga w dziwne opowieści. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem z minuty na minutę jest wciągany w coraz bardziej mroczną pułapkę… Film powstał na podstawie stustronicowej książki, a zamiana bohaterów i dodanie mało istotnego wątku sprawiło, że wymowa całości ucierpiała. Szkoda, bo to taki typ historii, która w końcówce powinna być jak uderzenie obuchem w głowę, a widzimy mały bałagan. Thriller „Wróg doskonały” z Tomaszem Kotem w roli głównej od dzisiaj w kinach.

Escape room dla początkujących

Enigmatyczny opis musi wystarczyć widzowi, bowiem „Wróg doskonały” należy do tych produkcji, których fabułę najlepiej poznawać dopiero podczas seansu. Im mniej wiemy na starcie, tym większe turbulencje odczujemy podczas lotu. To nieprzypadkowa aluzja, gdyż niemal półtoragodzinną historię Kike Meillo umiejscawia na lotnisku, zaprojektowanym notabene przez głównego bohatera. Hiszpański filmowiec na pewno nie ułatwił sobie zadania. Nie dość, że sięgnął po gatunek, który wymaga chirurgicznej wręcz precyzji w kreowaniu opowieści, to na dodatek całą niemal fabułę zrzucił na barki jedynie dwojga postaci. Za ambitnymi pobudkami nie nadążył jednak reżyserski warsztat Meillo.

Wróg doskonały

Wróg doskonały
Wróg doskonały
Oryginalny tytuł A Perfect Enemy
Oceny z IMDb 5.4 1,114 głosy
Oceny z TMDb 7.2 16 głosy

Reżyser

Kike Maíllo
Reżyser

Obsada

Tomasz Kot isJeremy Angust
Jeremy Angust
Athena Strates isTexel Textor
Texel Textor
Marta Nieto isIsabelle
Isabelle
Dominique Pinon isJean Rosen
Jean Rosen

Komentarze

316 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Juniper
Perfect Addiction
Obrazy bez autora
W co grają ludzie
Przysięga Ireny
Czerwone maki
Żeby nie było śladów
Piękna katastrofa 2
Magic Mike: Ostatni taniec
Kolejne 365 dni
Pięć koszmarnych nocy
Kill Boksoon
×