Ogl�daj za darmo w Player+!


Raport Pileckiego Film Online

Obecnie oglądających: 152Raport Pileckiego

Raport Pileckiego

Sep. 01, 2023119 Min.
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Raport Pileckiego online?

Raport Pileckiego: Żołnierz AK, rotmistrz Witold Pilecki grany przez Przemysław Wyszyński z narażeniem życia celowo daje się aresztować, by zostać osadzonym w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Tam organizuje konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli i brawurowej ucieczce pisze raporty, w których podejmuje próbę informowania świata o Holokauście oraz innych zbrodniach. Następnie bierze udział w Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne, bestialsko przesłuchiwany i pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć.

Fabuła filmu

Podczas ostatniego widzenia z żoną powiedział: „Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono, Oświęcim to była igraszka”. Skazano go na karę śmierci. Prezydent Bolesław Bierut nie zgodził się na ułaskawienie. Wyrok na rotmistrzu Pileckim wykonano 25 maja 1948 roku w Warszawie. Historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej – rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji. W jego życiorysie niezwykle dramatycznie widać heroiczną, chwilami beznadziejną walkę z dwoma bezwzględnymi totalitaryzmami XX wieku: niemieckim i sowieckim.

O Witoldzie Pileckim

Witold Pilecki całe swe życie poświęcił Polsce. Najpierw walcząc z bolszewicka Rosą w 1920 r., później z wojskami niemieckimi we wrześniu 1939 r. i niemieckim okupantem w latach II wojny światowej, wreszcie z drugą okupacją – sowiecką – po 1945 r. […] We wszystkich przypadkach działał w imię wyższych racji i zasad. Kierując się przede wszystkim wartościami wyniesionymi z wiary i kultury chrześcijańskiej oraz zapomnianego już dawno w Europie etosu rycerskiego. Tylko taka postawa, ucieleśniona w prawdziwie heroicznych decyzjach, dramatycznych wyborach w sytuacjach skrajnych i ostatecznych, była według Pileckiego właściwa.

Raport Pileckiego

Raport Pileckiego
Oryginalny tytuł Raport Pileckiego

Komentarze

243 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

PERFECT DAYS
Tajniak
Drift
Spinning Gold
Czarna owca
One True Loves
Miało Cię nie być
Ostatni wiking
Niewidzialna wojna
Kobieta z…
Perfect Addiction
Chevalier
×