Ogl�daj za darmo w Player+!


Brainwashed: seks kamera władza Film Online

Obecnie oglądających: 259Brainwashed: seks kamera władza

Brainwashed: seks kamera władza

Oct. 21, 2022USA107 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Brainwashed: seks kamera władza film online?

Brainwashed: seks kamera władza: Ilustrowany fragmentami filmów wykład Niny Menkes, niezależnej reżyserki i akademiczki. W klarowny sposób objaśnia, jak podstawowe techniki filmowe pracują na rzecz uprzedmiotowienia kobiet na ekranie i jakie ma to konsekwencje dla całej branży oraz dla bezpieczeństwa kobiet w ogóle. Analiza warsztatowa prowadzi do wniosku, że niezależnie, czy mowa o klasyku sprzed kilkudziesięciu lat (Dama z Szanghaju, Okno na podwórze, Butch Cassidy i Sundance Kid), czy o współczesnej produkcji (Łowcy androidów 2049, Życie Adeli, Wonder Woman) – nawet stworzonej przez kobiety! – to ABC języka filmowego niezmiennie reprodukuje patriarchalną wizję świata. W Brainwashed… wypowiadają się też inne reżyserki, ekspertki i działaczki na rzecz równouprawnienia w kinie (Geena Davis, Maria Giese, Joey Soloway, Ita O’Brien). Menkes przechadza się z tymi myślami po Cannes i przed wielkim ekranem sali wykładowej. Jej sylwetka i komentarz rozbijają pozorną neutralność scen, w których dominuje męskie spojrzenie. Znawcy twórczości Menkes twierdzą, że ona sama znalazła sposób, żeby przemówić do nas innym językiem.

Opis filmu

Film bada politykę projektowania ujęć kinowych oraz sposób, w jaki ten metapoziom tworzenia filmów przecina się z podwójną epidemią wykorzystywania seksualnego/napaści i dyskryminacji kobiet w zatrudnieniu, z ponad 175 klipami filmowymi z lat 1896–2020.

Nina Menkes

Amerykańska awangardowa reżyserka Nina Menkes. Ukończyła szkołę filmową w Los Angeles. Wykładała na Universtity of Southern California, Uniwersytecie Telawiwskim, w California Institute of the Arts oraz w Film and Television Institute of India w Pune. Autorka ośmiu filmów, których była zarówno reżyserką, jak i scenarzystką oraz producentką. Przez wiele lat jej siostra Tinka Menkes była jej aktorką, muzą i najbliższą współpracowniczką. Filmy Menkes prezentowane były na festiwalach w Berlinie, Sundance, Rotterdamie i w Locarno. Pokazywano je także w Whitney Museum of American Art i Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Brainwashed: seks kamera władza

Brainwashed: seks kamera władza
Brainwashed: seks kamera władza
Brainwashed: seks kamera władza
Brainwashed: seks kamera władza
Oryginalny tytuł Brainwashed: Sex-Camera-Power
Oceny z IMDb 5.8 507 głosy
Oceny z TMDb 7 6 głosy

Komentarze

141 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Jezioro Słone
Challengers
Moving On
Kobieta z…
kRAJ
Piękna katastrofa
Nic
Jonah
Annette
Jedno życie
Niebieska linia
Pinball: The Man Who Saved the Game
×