Ogl�daj za darmo w Amazon Prime Video!


Brainwashed: seks kamera władza Film Online

Obecnie oglądających: 192Brainwashed: seks kamera władza

Brainwashed: seks kamera władza

Oct. 21, 2022USA107 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Brainwashed: seks kamera władza film online?

Brainwashed: seks kamera władza: Ilustrowany fragmentami filmów wykład Niny Menkes, niezależnej reżyserki i akademiczki. W klarowny sposób objaśnia, jak podstawowe techniki filmowe pracują na rzecz uprzedmiotowienia kobiet na ekranie i jakie ma to konsekwencje dla całej branży oraz dla bezpieczeństwa kobiet w ogóle. Analiza warsztatowa prowadzi do wniosku, że niezależnie, czy mowa o klasyku sprzed kilkudziesięciu lat (Dama z Szanghaju, Okno na podwórze, Butch Cassidy i Sundance Kid), czy o współczesnej produkcji (Łowcy androidów 2049, Życie Adeli, Wonder Woman) – nawet stworzonej przez kobiety! – to ABC języka filmowego niezmiennie reprodukuje patriarchalną wizję świata. W Brainwashed… wypowiadają się też inne reżyserki, ekspertki i działaczki na rzecz równouprawnienia w kinie (Geena Davis, Maria Giese, Joey Soloway, Ita O’Brien). Menkes przechadza się z tymi myślami po Cannes i przed wielkim ekranem sali wykładowej. Jej sylwetka i komentarz rozbijają pozorną neutralność scen, w których dominuje męskie spojrzenie. Znawcy twórczości Menkes twierdzą, że ona sama znalazła sposób, żeby przemówić do nas innym językiem.

Opis filmu

Film bada politykę projektowania ujęć kinowych oraz sposób, w jaki ten metapoziom tworzenia filmów przecina się z podwójną epidemią wykorzystywania seksualnego/napaści i dyskryminacji kobiet w zatrudnieniu, z ponad 175 klipami filmowymi z lat 1896–2020.

Nina Menkes

Amerykańska awangardowa reżyserka Nina Menkes. Ukończyła szkołę filmową w Los Angeles. Wykładała na Universtity of Southern California, Uniwersytecie Telawiwskim, w California Institute of the Arts oraz w Film and Television Institute of India w Pune. Autorka ośmiu filmów, których była zarówno reżyserką, jak i scenarzystką oraz producentką. Przez wiele lat jej siostra Tinka Menkes była jej aktorką, muzą i najbliższą współpracowniczką. Filmy Menkes prezentowane były na festiwalach w Berlinie, Sundance, Rotterdamie i w Locarno. Pokazywano je także w Whitney Museum of American Art i Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Brainwashed: seks kamera władza

Brainwashed: seks kamera władza
Brainwashed: seks kamera władza
Brainwashed: seks kamera władza
Brainwashed: seks kamera władza
Oryginalny tytuł Brainwashed: Sex-Camera-Power
Oceny z IMDb 5.8 507 głosy
Oceny z TMDb 7 6 głosy

Komentarze

256 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Schumacher
Liczba doskonała
Juniper
kRAJ
Hazardzista
365 dni: Ten dzień
Champions
Wszystko poszło dobrze
Raport Pileckiego
Chevalier
Big George Foreman
Historia jednej zbrodni
×