Ogl�daj za darmo w Player+!


Klątwa młodości Film Online

Obecnie oglądających: 283Klątwa młodości

Klątwa młodości

Nie pozwól żyć czarownicyFeb. 05, 2021United Kingdom111 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Klątwa młodości film online?

Klątwa młodości: W następstwie Wielkiej Zarazy, w czasie polowań na czarownice, młoda wdowa zmaga się z tragiczną śmiercią męża w społeczeństwie całkowicie pochłoniętym przez strach i śmierć. Ponieważ odrzuca zaloty swojego gospodarza, zostaje fałszywie oskarżona o bycie czarownicą i wtrącona do więzienia za zbrodnię, której nie popełniła. Musi znosić fizyczne prześladowania z rąk najbardziej bezwzględnego łowcy czarownic w Anglii i zmierzyć się z własnymi wewnętrznymi demonami, gdy sam diabeł zaczyna torować sobie drogę do jej umysłu.

W filmie Neila Marshalla polowanie na czarownice jest bowiem jedynie tłem dla rojenia erotyczno-przemocowych fantazji na temat kobiecego ciała. Akcja filmu rozgrywa się w Anglii w 1665 roku. Główną bohaterką Klątwy młodości jest Grace (Charlotte Kirk) – młoda i piękna kobieta, która niedawno straciła męża (Joe Anderson).

Fabuła filmu

Polowanie na czarownice to temat niosący duży ładunek emocjonalny. Do procesów o czary dochodziło przecież całkiem niedawno, a ostatnia „czarownica” spłonęła na stosie na początku XIX wieku. To też kwestia, która konotuje takie problemy, jak patriarchalna chęć kontroli kobiet – szczególnie roszczenia sobie prawa do decydowania o ich ciałach. I o ile mogłoby się wydawać, że powstające w XXI wieku filmy podejmujące temat palenia wiedźm na stosach powinny mieć wymowę prokobiecą, to tu nagle pojawia się Klątwa młodości ze swoją bulwersującą perspektywą. W filmie Neila Marshalla polowanie na czarownice jest bowiem jedynie tłem dla rojenia erotyczno-przemocowych fantazji na temat kobiecego ciała.

Recenzja filmu

Scenariusz jest fatalny, a fakt, że kilka razy zdarzy się w kinie podskoczyć ze strachu czy zaskoczenia, nie zdoła odwrócić uwagi od tego, jak niepotrzebna, nieciekawa i bezsensowna historia została opowiedziana. Seans jest męczarnią i dłuży się niemożebnie – tak jakby twórcy, tworząc ten film, w ogóle nie pomyśleli o tym, że ktoś przypadkiem może to obejrzeć, a idąc do kina, chciałby dostać rozrywkę i/lub wartościowe doświadczenie. Tymczasem zaserwowano nudną opowieść przerywaną długimi momentami odrazy i zniesmaczenia. W samym scenariuszu roi się od najbardziej tendencyjnych rozwiązań i zwrotów akcji, reżyser każe oglądać głupoty, w które ciężko uwierzyć. Cały świat i wydarzenia są nieprawdopodobne, a bohaterka po kilku dniach maltretowania, którego powinna nie przeżyć, nadal ma perfekcyjny makijaż i pełna sił witalno-umysłowych planuje ucieczkę.

Klątwa młodości film online cda zalukaj za darmo

Klątwa młodości
Klątwa młodości
Klątwa młodości
Klątwa młodości
Klątwa młodości
Klątwa młodości
Oryginalny tytuł The Reckoning
Oceny z IMDb 4.7 2,187 głosy
Oceny z TMDb 5.2 42 głosy

Reżyser

Obsada

Charlotte Kirk isGrace Haverstock
Grace Haverstock
Sean Pertwee isJohn Moorcroft
John Moorcroft
Steven Waddington isSquire Pendleton
Squire Pendleton
Joe Anderson isJoseph Haverstock
Joseph Haverstock
Ian Whyte isLucifer
Lucifer
Callum Goulden isEdwin Oswald
Edwin Oswald
Sarah Lambie isKate Tobias
Kate Tobias
Leon Ockenden isMorton Tobias
Morton Tobias
Emma Campbell-Jones isJane Hawthorne
Jane Hawthorne

Komentarze

207 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Missing
Sundown
Brainwashed: seks kamera władza
Bezmiar
O nieskończoności
60 minut
Żyjąc z laleczką Chucky
Ona jest miłością
Lęk
Urojenie
Pukając do drzwi
Binti
×