Ogl�daj za darmo w Player+!


The Palace Film Online

Obecnie oglądających: 131The Palace

The Palace

Sep. 28, 2023France100 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć The Palace film online?

The Palace: Dla wielbiciela jego twórczości pisanie o nowym filmie Romana Polańskiego jest jak stanięcie na polu minowym nierozwiązywalnych pytań: czy można ten film oceniać tak jak inne, biorąc pod uwagę karalności reżysera i zszarganą reputację? Czy można chwalić dzieło sztuki, jeśli pewne etapy życia artysty są naganne, czy też należy te dwie rzeczy rozdzielać? Czy Polańskiemu nadal wolno kręcić filmy? Czy w ogóle warto pisać o tym filmie?

Film Romana Polańskiego

Trudniej byłoby odpowiedzieć na te pytania, gdyby Polański , który ma obecnie 90 lat, stworzył coś na poziomie, powiedzmy, Chinatown czy Dziecko Rosemary. Albo nawet coś takiego jak Lokator , Szalony , Wstręt lub jego debiutancki film fabularny Nóż w wodzie , który ukazał się ponad 60 lat temu i przyniósł mu pierwszą nominację do Oscara. Jednak najnowszy film reżysera, Pałac , nie pozostawia miejsca na dwuznaczności. To najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek nakręcił – a w każdym razie najgorszy film, jaki ten krytyk kiedykolwiek widział. (W jego filmografii, która liczy obecnie 23 filmy fabularne, pominąłem tylko kilka tytułów.)

O filmie

Akcja tej komedii, której akcja rozgrywa się w kurorcie w Alpach Szwajcarskich w sylwestra 1999 roku, przedstawia grupę okropnie bogatych ludzi witających nowe tysiąclecie szampanem, fajerwerkami i wózkiem wypełnionym kawiorem, jaki tylko się da. Następnie Polański podaje im wymiociny, siki, psie gówno, rozbity nos męskiej gwiazdy porno, zmarłego miliardera z Teksasu z wieczną erekcją i tyle operacji plastycznych, że być może będzie musiał otworzyć własną klinikę, aby leczyć obsadę – w tym Mickeya Rourke’a , który gra największego dupka ze wszystkich.

Recenzja filmu The Palace

Czy scena, w której francuska aktorka Fanny Ardant traci przytomność po tym, jak jej chihuahua upuszcza ładunek na jej łóżko, ma być zabawna? A co z tym, w którym pies odkrywa jej malutki wibrator przed hotelowym hydraulikiem? Albo kiedy postać grana przez Johna Cleese’a prosi swoją znacznie młodszą żonę (Bronwyn James) o seks oralny po tym, jak podarowała jej bezcenny naszyjnik Chopard? Albo kiedy nieślubny czeski syn (Danny Exnar) oszukańczego handlarza pieniędzmi Rourke’a, Bill Crush, pojawia się w hotelu z całą rodziną i zostaje upokorzony w holu? A może grupa rosyjskich gangsterów-oligarch świętuje nagłe dojście Putina do władzy (ogłoszone przez Borysa Jelcyna w telewizji na żywo), podczas gdy ich blond dziewczyny mocują się w pokoju obok?

The Palace

The Palace
The Palace
Oryginalny tytuł The Palace
Oceny z IMDb 5.1 403 głosy
Oceny z TMDb 5.793 29 głosy

Reżyser

Obsada

Fanny Ardant isThe Marquise
The Marquise
Mickey Rourke isBill Crush
Bill Crush
John Cleese isArthur William Dallas III
Arthur William Dallas III
Olga Kent isRussian girl
Russian girl
Marina Strakhova isRussian girl
Russian girl
Matthew T. Reynolds isSimon Faraday
Simon Faraday

Komentarze

309 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

O czym dzisiaj marzą zwierzęta
Baby boom, czyli Kogel Mogel 5
Barbie
Benedetta
Czerwone niebo
Wyfrunięci
Carmen
Gierek
Zabij mnie, kochanie
Zabójcze wesele
Skok w przestworzach
Pięć randek w ciemno
×