Ogl�daj za darmo w Amazon Prime Video!


Disco Boy Film Online

Obecnie oglądających: 153Disco Boy

Disco Boy

Mar. 09, 2023BE91 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Disco Boy film online cda zalukaj?

Disco Boy” jest opowieścią o przekraczaniu kolejnych granic i śmiałej podróży do własnego jądra ciemności. W rozpiętym pomiędzy potrzebą życiowych ram i pragnieniem totalnej wolności filmie, fantastyczną drugoplanową kreację stworzył Robert Więckiewicz. Po obfitującej w perypetie podróży, prowadzącej między innymi przez Polskę, Aleksiej przedostaje się z rodzinnej Białorusi do Francji. Wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia.

Opis filmu

Aleksej, Białorusin, ucieka przez Polskę do Francji, by tam zaciągnąć się do Legii Cudzoziemskiej. Zostaje zawodowym tancerzem w nocnym klubie. Jomo, nigeryjski partyzant, chroni, nawet po śmierci, osobę, którą kocha najbardziej w życiu. Film „Disco Boy” jest oparty na autentycznych wydarzeniach.
Film w reżyserii Giacomo Abbruzzese nie dostarczy rozrywki i zdecydowanie nie będzie łatwym seansem. Debiut fabularny reżysera zestawia opuszczenie kraju w poszukiwaniu lepszego życia z walką i obroną terytorium. „Disco Boy” hipnotyzuje warstwą audiowizualną, motywami onirycznymi lecz zawodzi fabularnie.

Obsada filmu

Głównym bohaterem i tytułowym Disco Boyem jest Aleksei (Franz Rogowski), Białorusin, który wraz z kolegą, Mikhailem (Michał Balicki) ucieka z kraju w poszukiwaniu lepszego życia. W wyniku tragicznych wydarzeń dociera do Francji sam, gdzie wstępuje do Legii Cudzoziemskiej. Upragniony francuski paszport jest jego naczelnym celem i motywacją, by przetrwać w formacji wojskowej.

O filmie

To nie jedyny Disco Boy, którego losy oglądamy na ekranie. Jomo (Morr Ndiaye) jest partyzantem z delty Nigru walczącym z koncernami naftowymi, które mogą zniszczyć jego wioskę. Drogi Alekseia i Jomo przecinają się, gdy mężczyźni staczają walkę, z której tylko jeden wychodzi żywo.
Nowe Horyzonty we Wrocławiu reżyser zalecił widzom, by zwrócili uwagę na efekty audio. Dźwięk w „Disco Boy” jest hipnotyzujący, potęguje przesłanie, płynące z filmu i bez niego… obraz byłby zbiorem migawek tragicznych momentów z życia głównych bohaterów, które prawdopodobnie nie wybrzmiałyby w tak przejmujący sposób.

Disco Boy

Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Oryginalny tytuł Disco Boy
Oceny z IMDb 6.5 670 głosy
Oceny z TMDb 7 35 głosy

Komentarze

99 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

The Lost King
Paint
Śniegu już nigdy nie będzie
After 5. Na zawsze
Juniper
Blisko
Bezmiar
Furioza
Wojna z dziadkiem
Sweetwater
Magic Mike: Ostatni taniec
Annette
×