Ogl�daj za darmo w Player+!


Disco Boy Film Online

Obecnie oglądających: 144Disco Boy

Disco Boy

Mar. 09, 2023BE91 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Disco Boy film online cda zalukaj?

Disco Boy” jest opowieścią o przekraczaniu kolejnych granic i śmiałej podróży do własnego jądra ciemności. W rozpiętym pomiędzy potrzebą życiowych ram i pragnieniem totalnej wolności filmie, fantastyczną drugoplanową kreację stworzył Robert Więckiewicz. Po obfitującej w perypetie podróży, prowadzącej między innymi przez Polskę, Aleksiej przedostaje się z rodzinnej Białorusi do Francji. Wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia.

Opis filmu

Aleksej, Białorusin, ucieka przez Polskę do Francji, by tam zaciągnąć się do Legii Cudzoziemskiej. Zostaje zawodowym tancerzem w nocnym klubie. Jomo, nigeryjski partyzant, chroni, nawet po śmierci, osobę, którą kocha najbardziej w życiu. Film „Disco Boy” jest oparty na autentycznych wydarzeniach.
Film w reżyserii Giacomo Abbruzzese nie dostarczy rozrywki i zdecydowanie nie będzie łatwym seansem. Debiut fabularny reżysera zestawia opuszczenie kraju w poszukiwaniu lepszego życia z walką i obroną terytorium. „Disco Boy” hipnotyzuje warstwą audiowizualną, motywami onirycznymi lecz zawodzi fabularnie.

Obsada filmu

Głównym bohaterem i tytułowym Disco Boyem jest Aleksei (Franz Rogowski), Białorusin, który wraz z kolegą, Mikhailem (Michał Balicki) ucieka z kraju w poszukiwaniu lepszego życia. W wyniku tragicznych wydarzeń dociera do Francji sam, gdzie wstępuje do Legii Cudzoziemskiej. Upragniony francuski paszport jest jego naczelnym celem i motywacją, by przetrwać w formacji wojskowej.

O filmie

To nie jedyny Disco Boy, którego losy oglądamy na ekranie. Jomo (Morr Ndiaye) jest partyzantem z delty Nigru walczącym z koncernami naftowymi, które mogą zniszczyć jego wioskę. Drogi Alekseia i Jomo przecinają się, gdy mężczyźni staczają walkę, z której tylko jeden wychodzi żywo.
Nowe Horyzonty we Wrocławiu reżyser zalecił widzom, by zwrócili uwagę na efekty audio. Dźwięk w „Disco Boy” jest hipnotyzujący, potęguje przesłanie, płynące z filmu i bez niego… obraz byłby zbiorem migawek tragicznych momentów z życia głównych bohaterów, które prawdopodobnie nie wybrzmiałyby w tak przejmujący sposób.

Disco Boy

Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Disco Boy
Oryginalny tytuł Disco Boy
Oceny z IMDb 6.5 670 głosy
Oceny z TMDb 7 35 głosy

Komentarze

83 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Przysięga Ireny
Chłopi
Carmen
Champions
Zaułek koszmarów
Piękna katastrofa 2
The Old Oak
Różyczka 2
Święto ognia
Proste rzeczy
Zielony Rycerz. Green Knight
Jonah
×