Ogl�daj za darmo w Player+!


Plan 75 Film Online

Obecnie oglądających: 343Plan 75

Plan 75

Japoński kandydat do OSCARA to film jednej z najzdolniejszych reżyserek – Chie Hayakawa, który jest ostrym społecznym komentarzem ukazującym niepokojącą przyszłość.Jun. 17, 2022France112 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Plan 75 film online?

Plan 75: Japonia to kraj słynący z rozwiniętej technologii oraz doskonałej opieki medycznej, które przekładają się na wysoką średnią życia jej obywateli. W połączeniu z niskim współczynnikiem dzietności stanowi to jednak dla rządu sygnał alarmowy. Starzejące się społeczeństwo jest zapowiedzią rychłego kryzysu ekonomicznego oraz zaburzenia równowagi państwa. Rozwiązaniem ma być rządowy program kryjący się pod nazwą Plan 75. Zachęca on do eutanazji osoby, które ukończyły siedemdziesiąty piąty rok życia. Obecne na każdym kroku reklamy, adresowane do zdezorientowanych seniorów, zachwalają wszelkie korzyści, jakie płyną z rewolucyjnego programu. Jednym z argumentów ma być wynagrodzenie, które balansującym na granicy ubóstwa uczestnikom Planu pozwoli zrealizować ostatnie marzenie. Starsza kobieta, której środki do życia znikają w błyskawicznym tempie, pragmatyczny sprzedawca programu oraz filipiński robotnik staną tym samym przed najważniejszymi wyborami.

Recenzja filmu

Film Hayakawy ma także bardziej uniwersalne oblicze. Przypomina nam, że tak jak w czasach nazistowskich Niemiec racjonalizowano obozy koncentracyjne dobre tkanki społecznej narodu (ludobójstwo wszakże rozpoczęło się od wyplenienia w samych Niemczech pod koniec dwudziestolecia międzywojennego osób chorych psychicznie i niezdolnych do pracy), tak rzeczywistość w filmie „Plan 75” podyktowana jest cichym przyzwoleniem traktowania osób starszych jako przedmiotów wadzących otoczeniu. Film pokazuje dobitnie, czym kończy się brak nieposłuszeństwa wobec nieludzkiego prawa, odczłowieczającego całe grupy społeczne. A takich wymówek nie trzeba naprawdę długo szukać. Wystarczy fakt, że w Japonii za 2022 rok odnotuje mniej niż 800 tys. urodzeń.

O filmie

Niniejszy film pozwala nam wejść w buty osób zepchniętych na margines społeczny, uświadamiając nam, że one też mają dusze, własną tożsamość, potrzeby a nade wszystko godność. Po seansie skłania zaś do myślenia, co konstytuuje nasze wartości – nasze potrzeby obecne czy jednak mądrość dziejowa, nakreślana przez lata z pokolenia na pokolenie? W czasach przemian, kryzysów, upadania banków, inflacji oraz wojny niniejsze pytanie wcale nie jest takie oczywiste, jakby się mogło wydawać.

Obsada filmu

Reżyseria: Chie Hayakawa

Scenariusz: Chie Hayakawa

Obsada:

Chieko Baishô
Hayato Isomura
Stefanie Arianne
Taka Takao
Yumi Kawai
Hisako Ôkata
Kazuyoshi Kushida

Muzyka: Rémi Boubal

Zdjęcia: Hideho Urata

Montaż: Anne Klotz

Scenografia: Setsuko Shiokawa

Czas trwania: 112 minut

Plan 75

Plan 75
Plan 75
Plan 75
Plan 75
Plan 75
Plan 75
Plan 75
Plan 75
Plan 75
Oryginalny tytuł PLAN 75
Oceny z IMDb 6.7 927 głosy
Oceny z TMDb 6.9 37 głosy

Reżyser

Obsada

Chieko Baisho isMichi Tsunotani
Michi Tsunotani
Hayato Isomura isHiromu Okabe
Hiromu Okabe
Yumi Kawai isHaruko Narimiya
Haruko Narimiya
Taka Takao isYukio Okabe
Yukio Okabe
Hisako Ôkata isIneko Maki
Ineko Maki
Kazuyoshi Kushida isKamatari Fujimaru
Kamatari Fujimaru

Komentarze

259 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

O nieskończoności
60 minut
Chłopi
Braty
Kocham ten kraj
Moving On
Elvis
C’mon C’mon
Nic
Matrix Zmartwychwstania
Prześwietlenie – R.M.N.
Powrót do tamtych dni
×