Ogl�daj za darmo w Player+!


Obrazy bez autora Film Online

Obecnie oglądających: 307Obrazy bez autora

Obrazy bez autora

Oct. 03, 2018Germany189 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Obrazy bez autora film online?

Obrazy bez autora: Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.

Opis filmu

Niemal trzy i pół godziny – tyle należy poświęcić, aby zapoznać się z monumentalnym dziełem Floriana Henckel von Donnersmarcka. Ten film to niemiecka produkcja z 2017 roku, która pomimo ogromnych ambicji reżysera, pozostała raczej niezauważona zarówno przez zachodnią publiczność jak i na naszym rodzimym podwórku. Po raz pierwszy zaprezentowany polskim widzom na warszawskim 25 Festiwalu „Wiosna Filmów”, wzbudził sporo kontrowersji wśród krytyków. Nic dziwnego, bowiem to wielowątkowe dzieło aspiruje do bycia uniwersalną opowieścią o relacji pomiędzy artystą a sztuką, wyzwaniem rzuconym brudom niemieckiej historii, komentarzem bieżących problemów społecznych i refleksyjnym obrazem jednostki walczącej o tożsamość z system władzy.

Recenzja filmu

Historia oparta na biografii malarza Gerharda Richtera. Bohaterem filmu jest Kurt Barnert, malarz. Mały Kurt jest bardzo przywiązany do swojej młodej i niezwykłej ciotki Elisabeth. Jej choroba i jej los wywrą duży wpływ na jego późniejsze, powojenne życie. Jako młody malarz Kurt zakochuje się w pięknej Ellie. Okazuje się, że jej rodzina skrywa pewną mroczną tajemnicę, związaną z losami głównego bohatera. Dodatkowo artystę wciąż dręczą wspomnienia z dzieciństwa, które przypadło na czasy rządów nazistów, a uwielbiany początkowo socrealizm przynosi gorzkie rozczarowanie.

Obsada filmu

Reżyseria: Florian Henckel von Donnersmarck; scenariusz: Florian Henckel von Donnersmarck; obsada: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer, Saskia Rosendahl, Oliver Masucci; zdjęcia: Caleb Deschanel; muzyka: Max Richter; gatunek: dramat/thriller; kraj: Niemcy, Włochy; rok produkcji: 2018; data polskiej premiery: 12 czerwca 2020.

Obrazy bez autora

Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Oryginalny tytuł Werk ohne Autor
Oceny z IMDb 7.7 20,634 głosy
Oceny z TMDb 7.8 510 głosy

Reżyser

Obsada

Tom Schilling isKurt Barnert
Kurt Barnert
Sebastian Koch isCarl Seeband
Carl Seeband
Saskia Rosendahl isElisabeth May
Elisabeth May
Oliver Masucci isAntonius van Verten
Antonius van Verten
Cai Cohrs isSix-Year-Old Kurt Barnert
Six-Year-Old Kurt Barnert
Ina Weisse isMartha Seeband
Martha Seeband
Evgeniy Sidikhin isMajor Murawjow
Major Murawjow
Mark Zak isMurawjow Interpreter
Murawjow Interpreter
Ulrike C. Tscharre isMiss Hellthaler
Miss Hellthaler

Komentarze

252 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Moje wielkie greckie wesele 3
Jestem otchłanią
Kolacja pożegnalna
Piękna i rzeźnik
Polowanie
Gierek
Titane
Bezmiar
The Palace
Jedno życie
Skołowani
Candyman
×