Ogl�daj za darmo w Player+!


Marzec ’68 Film Online

Obecnie oglądających: 148Marzec ’68

Marzec ’68

DramatMar. 25, 2022Poland127 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Marzec ’68 film online?

Marzec ’68: Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, w reżyserii Kazimierza Dejmka, wystawianych w Teatrze Narodowym. Wśród protestującej młodzieży są także Hania (Vanessa Aleksander) i Janek. Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los?

Opis filmu

Gomułka chcąc zachować stanowisko, wygłasza antysemickie przemówienie, dając w ten sposób przyzwolenie na wyrzucanie z pracy wybitnych naukowców, ludzi kultury, intelektualistów oraz zwykłych ludzi. Jedną z osób dotkniętych czystką jest ojciec Hani, znakomity lekarz. Rodzina Hani zostaje bez środków do życia i perspektyw na przyszłość. Jedynym wyjściem z tej sytuacji wydaje się wymuszona emigracja. Hania jednak nie chce wyjeżdżać. Ma tu ukochanego Janka, z którym planują wspólną przyszłość, a jej poczucie tożsamości ukształtowała polska kultura i tradycja. Niekwestionowaną rolę gra tutaj Roman Wolicki grany przez Ireneusz Czop.

Oboje są młodzi i zakochani. Jednak ona ma żydowskie pochodzenie, a jego ojciec pracuje w MSW. W tym historycznym momencie – czasie gromkich politycznych burz – czyni to z nich osoby z dwóch różnych, do tego wrogich światów. Oto opowieść o młodzieńczej miłości wpisana w kontekst wydarzeń marca 1968 roku.

Recenzja filmu

Historyczne wydarzenia są tłem dla opowieści o miłości. Na samym początku poznajemy Hanię Bielską, która pląsa na scenie pod czujnym okiem profesora studiów aktorskich. Za chwilę jednak bohaterka biegnie do teatru, aby obejrzeć wspomniane już „Dziady” Dejmki. Po drodze napotyka Janka i od razu wpada mu w oko. To jedno spotkanie przeradza się we wzajemną miłość. Obserwujemy, jak ich uczucie rozwija się na przestrzeni kolejnych miesięcy, aż w końcu dochodzi do protestów studenckich z tytułowego „Marca ’68”.

Marzec '68

Marzec ’68
Marzec ’68
Marzec ’68
Oryginalny tytuł Marzec '68
Oceny z IMDb 6.1 125 głosy
Oceny z TMDb 6.1 5 głosy

Reżyser

Obsada

Komentarze

262 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Chłopi
Tajniak
Gierek
Sundown
Proste rzeczy
Creed 3
Kolacja pożegnalna
The Lost King
Jezioro Słone
The Palace
Powstaniec 1863
Sisu
×