Ogl�daj za darmo w Player+!


Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza Film Online

Obecnie oglądających: 346Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza

Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza

Jul. 23, 2021Poland62 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza film online?

Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza: Historia życia legendarnego polskiego tyczkarza – Władysława Kozakiewicza. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie ’80, „Kozak” na oczach milionów widzów toczy pasjonujący pojedynek z reprezentantem ZSRR. W finale zdobywa złoto i pobija rekord świata, ale wyprowadzony z równowagi pokazuje sowieckiej publiczności niesportowy, obraźliwy gest. „Wał” zostaje uznany za gest polityczny i życie naszego lekkoatlety z dnia na dzień ulega odmianie.

Fabuła filmu

Bohaterem filmu jest Władysław Kozakiewicz, wybitny tyczkarz, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Do historii przeszedł jako autor słynnego gestu, który dla milionów Polaków stał się symbolem sprzeciwu wobec komunistycznego reżimu. W filmie poznajemy historię zwykłego chłopaka ze wsi, który pomimo trudnego dzieciństwa, z szaloną odwagą i determinacją wspinał się na sportowy Olimp.

Ten wielokrotny mistrz i rekordzista Polski, rekordzista świata i 23-krotny reprezentant kraju, po ’geście Kozakiewicza’ stał się ofiarą bezwzględnego systemu politycznego. Ambasador ZSRR domagał się odebrania mu medalu, unieważnienia rekordu oraz dożywotniej dyskwalifikacji za 'obrazę narodu radzieckiego’. Szykanowany, odcięty od pieniędzy, wyjazdów i kolejnych startów, Kozakiewicz decyduje się na wyjazd do Niemiec i tak zostaje 'zdrajcą’… Pełna unikatowych materiałów archiwalnych historia gorzkiego sukcesu, którym przez lata nie można było się chwalić. Uniwersalna opowieść o cenie i naturze sukcesu.

Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza

Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza
Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza
Oryginalny tytuł Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza

Komentarze

239 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Ania
Żyjąc z laleczką Chucky
Lewandowski Nieznany
Schumacher
Fantastyczny Matt Parey
Brainwashed: seks kamera władza
Historia jednej zbrodni
×