Ogl�daj za darmo w Player+!


Niebezpieczni dżentelmeni Film Online

Obecnie oglądających: 128Niebezpieczni dżentelmeni

Niebezpieczni dżentelmeni

Jan. 20, 2023107 Min.
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Niebezpieczni dżentelmeni film online cda zalukaj?

Niebezpieczni dżentelmeni: Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina.

Opis filmu

Niebezpieczni Dżentelmeni to reżyserski debiut fabularny Macieja Kawalskiego. Film ma odsłonić nieznane oblicze słynnych i kultowych bohaterów, a dzięki poniższym plakatom możecie przekonać się, jak prezentują się polskie gwiazdy w rolach celebrytów XX wieku: Marcin Dorociński wystąpi jako ekstrawagancki Witkacy, Andrzej Seweryn wcieli się w wybitnego pisarza Josepha Conrada, Wojciech Mecwaldowski pokaże się jako uczony Bronisław Malinowski, autor rozprawy badawczej Życie seksualne dzikich, a Tomasz Kot zagra poetę i tłumacza Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

O filmie

Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego –  wszystko to w reżyserskim debiucie fabularnym Macieja Kawalskiego, produkowanym przez Agnieszkę Dziedzic z Koi Studio („Tarapaty”) we współpracy z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham z Aurum Film („Boże Ciało”). „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”.

Niebezpieczni dżentelmeni

Niebezpieczni dżentelmeni
Oryginalny tytuł Niebezpieczni dżentelmeni

Reżyser

Obsada

Tomasz Kot isTadeusz Boy-Żeleński
Tadeusz Boy-Żeleński
Marcin Dorociński isStanisław Witkiewicz
Stanisław Witkiewicz "Witkacy"
Andrzej Seweryn isJoseph Conrad
Joseph Conrad
Wojciech Mecwaldowski isBronisław Malinowski
Bronisław Malinowski
Michał Czernecki isJózef Piłsudski
Józef Piłsudski
Sebastian Stankiewicz isGandarmerie Commander
Gandarmerie Commander
Jacek Koman isVladimir Lenin
Vladimir Lenin
Wiktoria Gorodeckaja isNadieża Krupska
Nadieża Krupska
Łukasz Wójcik isMarquis Boy de Maupassant
Marquis Boy de Maupassant
Klaudiusz Kaufmann isGendarme Johann
Gendarme Johann

Komentarze

203 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

8 rzeczy, których nie wiecie o facetach
Righteous Thieves
Wieczny singiel
Miłość na pierwszą stronę
Gra fortuny
Zaułek koszmarów
Pierwsza klasa
Susza
Nie odwracaj wzroku
Fuks 2
Orion i Ciemność
Tata
×