Ogl�daj za darmo w Player+!


Kryptonim Polska Film Online

Obecnie oglądających: 201Kryptonim Polska

Kryptonim Polska

Jak rozśmieszyć cały krajSep. 02, 2022Unknown97 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Kryptonim Polska film online?

Kryptonim Polska: Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.​

Fabuła filmu

Głównym bohaterem komedii jest mieszkający w Białymstoku Staszek, należący do Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej. Choć sam nie jest zradykalizowany, to jednak wypełnia rozkazy przewodzącego grupie lidera Romana (Borys Szyc). Los sprawia, że na jednej z akcji patriotycznych poznaje Polę, lewicową aktywistkę, będącą świeżo po rozstaniu z Kajetanem (Antoni Królikowski). Staszek postanawia ukryć przed dziewczyną, iż jest członkiem ZMR, a ich zakazana miłość doprowadzi do wielu zaskakujących wydarzeń i finału.

Recenzja filmu

Chociaż humor prezentowany w pełnometrażowym debiucie Piotra Kumika momentami szura po dnie, a większość prezentowanej fabuły to po prostu opakowane w ramy komedii wydarzenia z ostatnich lat w Polsce, to nie można mu odmówić celności niektórych spostrzeżeń. Neonaziści w Kryptonimie Polska działają legalnie i rosną w siłę pod cichym przyzwoleniem władzy i kościoła, czasem wręcz otrzymując od nich wsparcie materialne, a używając wzniosłych i okrągłych słów o chrześcijańskich wartościach i patriotyzmie, udaje im się bez konsekwencji łamać artykuły kodeksu karnego. Jednocześnie dla wielu młodych chłopców, rozczarowanych propozycjami liberałów (których reprezentuje tu szef Staszka) i czujących się atakowanych przez moralizującą lewicę, właśnie te radykalne organizacje wydają się najbardziej otwartą na takich jak oni opcją, w której szukają wzorców, czego owocem może być radykalizacja poglądów bardzo umiarkowanej w swoich przekonaniach młodzieży.

Kryptonim Polska

Kryptonim Polska
Oryginalny tytuł Kryptonim Polska
Oceny z IMDb 5.9 73 głosy
Oceny z TMDb 8 1 głosy

Komentarze

212 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Masz ci los!
Matka Chrzestna – Mafia Mamma
Pokusa
Latanie dla początkujących
Gra fortuny
Moving On
Irlandzkie życzenie
Annette
Kot w butach: Ostatnie życzenie
Miłość na pierwszą stronę
Paint
Back on the Strip
×