Ogl�daj za darmo w Player+!


Konsekracja Film Online

Obecnie oglądających: 204Konsekracja

Konsekracja

Feb. 09, 2023United Kingdom90 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono5

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Konsekracja film online?

Konsekracja: Christopher Smith wielokrotnie udowadniał, że jest świetnym reżyserem, zdolnym do mistrzowskiego tworzenia mrocznych scenerii, w których zdezorientowani bohaterowie muszą rozwiązywać zdumiewające tajemnice. Niestety, scenariusze Smitha są często zbyt toporne, ponieważ przedkłada zwroty akcji nad opowiadanie historii. W rezultacie filmy Smitha zwykle nie spełniają swoich ambitnych obietnic, zdradzając chęć reżysera do zaskoczenia publiczności. Nawet jego najbardziej ukochany film, Trójkąt z 2009 roku , ma sporo niekonsekwencji, które uniemożliwiają mu stanie się arcydziełem, jakim mógłby być. Mimo to Triangle pozostaje najlepiej przyjętą pozycją w filmografii Smitha ze względu na swoją efekciarską pracę, nawet jeśli historia tego nie robi. Tego samego nie można powiedzieć o konsekracji, nieudana próba Smitha, by tchnąć nowe życie w nużący krajobraz chrześcijańskiego horroru.

Recenzja filmu

Napisany przez Smitha i producentkę Laurie Cook , Konsekracja podąża za Grace (Jena Malone), ateistką, której przekonania są wystawiane na próbę po tym, jak jej brat, ojciec Michael (Steffan Cennydd), rzekomo popełnia morderstwo-samobójstwo. Zgodnie z oczekiwaniami, zbrodni ojca Michaela jest więcej niż na pierwszy rzut oka, a Grace wkrótce znajduje się w środku religijnego spisku, który wydaje się mieć związek z jej traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa.

Zgodnie z oczekiwaniami Smitha, Konsekracja próbuje nagiąć czas, aby zwiększyć aurę tajemniczości, przeskakując między przeszłością a teraźniejszością, jednocześnie mieszając retrospekcje z nadprzyrodzonymi wizjami. Każda scena najnowszego filmu Smitha jest zmontowana tak, aby dezorientować widza i skłaniać go do zastanowienia się, co dzieje się w klasztorze, w którym odbywa się Konsekracja . Niemniej jednak, pomimo najlepszych starań Smitha, Konsekracja nie skrywa wielkiej tajemnicy, a fanom horrorów nie powinno zająć dużo czasu rozwiązanie zagadki życia Grace i śmierci Michaela. A kiedy karty zostaną wyłożone na stół, film traci swój początkowy urok.

Granice chrześcijaństwa

Końcowe momenty konsekracji wskazują również na głębszą dyskusję o wierze, gorliwości i odmowie Kościoła Świętego, aby cokolwiek świętego istniało poza granicami chrześcijaństwa. To smutne, że ten naprawdę interesujący pomysł pojawia się zbyt późno, aby uratować Konsekrację przed pospolitymi horrorami i główną tajemnicą, która udaje, że jest znacznie sprytniejsza, niż jest w rzeczywistości. Smith jest nadal kompetentnym reżyserem, a Konsekracja może pochwalić się kilkoma momentami błyskotliwości. Jednak niechlujny scenariusz ciągnie Konsekrację w dół, a fani wciąż oczekujący nowego Trójkąta będą musieli poczekać trochę dłużej.

Konsekracja

Konsekracja
Oryginalny tytuł Consecration
Oceny z IMDb 5.5 203 głosy
Oceny z TMDb 6.4 5 głosy

Komentarze

331 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Szybcy i wściekli 10
Morbius
Urojenie
Mission: Impossible – Dead Reckoning
Stalker
Pukając do drzwi
Susza 2: Force of Nature
Boston Strangler
Pszczelarz
Dogman
Meg 2: Głębia
Omen: Początek
×