Ogl�daj za darmo w Amazon Prime Video!


Nie oddychaj 2 Film Online

Obecnie oglądających: 330Nie oddychaj 2

Nie oddychaj 2

Nie musi widzieć, by cię dorwać.Aug. 12, 2021USA98 Min.R
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Nie oddychaj 2 film online?

Akcja filmu „Nie oddychaj 2” odbywa się kilka lat po inwazji na dom w pierwszym filmie. Ślepiec (Stephen Lang) przez lata ukrywał się w izolowanej chatce, gdzie przygarnął i wychował młodą dziewczynę, osieroconą po pożarze domu. Ich spokojne życie zostaje zniszczone, gdy pojawia się grupa porywaczy i zabierają dziewczynę, zmuszając bohatera do opuszczenia swojej bezpiecznej przystani, aby ją uratować.

Fabuła filmu

Film opowiada historię grupy nastolatków przekonanych o tym, że włamanie do domu niewidomego weterana wojennego (Stephen Lang) będzie bardzo prostym zadaniem. Okazuje się, że mężczyzna jest znacznie bardziej niebezpieczny, niż się wydawało. Norman ma niebywale silną wolę przetrwania, a gdy jego bezpieczeństwo staje się zagrożone ujawnia najgorszą część swojej osobowości. Gdy intruzi po raz kolejny zakłocają jego spokój jest jeszcze groźniejszy, niż dotychczas. Ślepiec powraca, żeby prześladować kolejne niczego nieświadome osoby. 

Recenzja filmu

Rodo Sayagues niczym ksiądz na spowiedzi każe Normanowi w pewnym momencie wyjawić swoje grzechy i za nie żałować. Rozgrzeszenie protagonista otrzymuje, oczywiście, mordując wszystkich przeciwników. Tym razem jest o wiele bardziej bezwzględny i pomysłowy. Jednemu z gangsterów zakleja usta supermocnym klejem, a innych potrafi zastrzelić albo pociąć czymkolwiek, co akurat ma pod ręką. Akcja pędzi od jednego starcia do drugiego. Krew leje się hektolitrami, a twórcy nie stronią od pokazywania nam brutalnych szczegółów.

Sayagues ma do dyspozycji większy budżet niż Fede Alvarez w jedynce i dodatkowe pięć mln dolarów pożytkuje wyjątkowo dobrze. Widać na ekranie rękę producenta Sama Raimiego. Twórcy z uśmiechem na ustach rozsmakowują się bowiem w pełnych przemocy scenach, balansując na granicy dobrego smaku i kina eksploatacji. Niestety formalnej sprawności nie potrafią obudować wciągającą historią. Zwiększenie liczby atrakcji nie przekłada się na wzrost naszego zaangażowania. To prosta opowieść spod znaku home invasion działająca zgodnie ze znanym nam z pierwszej części schematem, tylko tym razem rozgrywa się w dwóch domach. Z ciemności Norman wyskakuje na przeciwników nie okazując im litości, a reżyser usilnie próbuje nas zaskoczyć co chwilę zmieniając kierunek fabuły.

Nie oddychaj 2

Nie oddychaj 2
Nie oddychaj 2
Nie oddychaj 2
Nie oddychaj 2
Nie oddychaj 2
Nie oddychaj 2
Nie oddychaj 2
Nie oddychaj 2
Oryginalny tytuł Don't Breathe 2
Oceny z TMDb 7.6 32 głosy

Komentarze

326 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Sanktuarium
The Ritual Killer
Przybłędy – The Strays
Czarny telefon
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Nikt
Candyman
Czarna Wdowa
Pokusa
Lokatorka
Egzorcysta papieża
John Wick 4
×