Ogl�daj za darmo w Player+!


Chevalier Film Online

Obecnie oglądających: 221Chevalier

Chevalier

Apr. 05, 2023Czech Republic107 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Chevalier film online?

Chevalier opowiada o zapomnianym, ale niesamowitym życiu i czasach Bolonii, nieślubnego syna afrykańskiego niewolnika i francuskiego właściciela plantacji, który zyskał rozgłos jako pierwszy znany kompozytor muzyki klasycznej pochodzenia afrykańskiego. Dzięki jego niesamowitym zdolnościom muzycznym od najmłodszych lat, ojciec zapisuje go do prestiżowej akademii, w której doskonalił swój warsztat, choć narażało go to również na niekończące się nadużycia i rasizm z powodu bycia Murzynem. Wyrósł na znanego szermierza i skrzypka, wzniósł się ponad rasizm, by dołączyć do wewnętrznego kręgu Marii Antoniny (Lucy Boynton), dopóki niefortunny romans i kłótnia z Antoinette nie zagroziły jego pozycji we francuskim społeczeństwie.

Fabuła filmu

Blisko dwugodzinny film to dramat biograficzny oparty na życiu francusko-karaibskiego muzyka Josepha Bologne, niezwykłego skrzypka i kompozytora, określanego niekiedy mianem „Czarnego Mozarta”. Film ukazuje ważną postać historyczną, która przeciwstawiła się normom rasowym, stając się jednym z największych muzycznych cudów epoki. Bologne w centrum tej historii był nieślubnym synem afrykańskiego niewolnika i francuskiego właściciela plantacji, który wznosi się na wyżyny francuskiego społeczeństwa jako kompozytor przed niefortunnym romansem. Słynny skrzypek-kompozytor i szermierz w końcu pokłóciłby się z samą królową Francji, Marią Antoniną i jej dworem. Film skupia się nie tylko na dramacie, ale także na fascynującej opowieści o historii muzyki klasycznej.

Obsada filmu

W filmie występują Kelvin Harrison Jr. jako mistrz muzyki Chevalier de Saint-Georges, Minnie Driver jako La Guimard, Samara Weaving jako Marie-Josephine, Marton Csokas jako Montalembert i Lucy Boyton jako Marie Antoinette. W obsadzie filmu znaleźli się także Alec Newman , Sian Clifford , Alex Fitzalan i Ronke Adekoluejo . Film biograficzny zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2022 roku, otrzymując aplauz krytyków. Powody, dla których Searchlight Pictures przesunęło kinową premierę filmu, pozostają obecnie nieznane.

Chevalier

Chevalier
Oryginalny tytuł Chevalier
Oceny z IMDb 5.9 208 głosy

Reżyser

Obsada

Samara Weaving isMarie-Josephine
Marie-Josephine
Lucy Boynton isMarie Antoinette
Marie Antoinette
Minnie Driver isLa Guimard
La Guimard
Sian Clifford isMadame de Genlis
Madame de Genlis
Marton Csokas isMontalembert
Montalembert
Jessica Boone isLa Arnould
La Arnould

Komentarze

178 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Pinball: The Man Who Saved the Game
Miłość Seks & Pandemia
Sisu
Żużel
W gorsecie
Gierek
Furioza
Śniegu już nigdy nie będzie
Champions
The Lost King
DNA
Somewhere in Queens
×