Ogl�daj za darmo w Player+!


Ostatni wiking Film Online

Obecnie oglądających: 281Ostatni wiking

Ostatni wiking

Feb. 03, 2022Denmark101 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Ostatni wiking film online?

Ostatni wiking: Martina (Rasmus Bjerg), poznajemy w środku norweskiego lasu, polującego na kozę. Z łukiem w ręku, odziany w skory i futra Duńczyk wygląda jak prawdziwy wiking. Można odnieść wrażenie, że właśnie leci Upadek Królestwa albo Wikingowie a nie film, którego akcja dzieje się w XXI wieku. Kamera podąża za naszym bohaterem, szybko jednak zauważamy, że do prawdziwego nordyckiego woja mu daleko, a jego umiejętności survivalowe są raczej przeciętne. Niech dowodem na to będzie żaba, którą Martin zmuszony jest się posilić zamiast rzeczonej kozy.

O filmie

Martin sam w sobie jest postacią złożoną, pełną sprzeczności. Z jednej strony mamy człowieka, z którym każdy z nas, na jakimś etapie życia, będzie się utożsamiał. Człowieka, który ma dość, człowieka, który rzucił to wszystko i wyjechał w przysłowiowe Bieszczady. Człowieka zblazowanego, wyzutego z energii i chęci – do życia, do pracy, do starania się. Wreszcie człowieka, który próbuje odnaleźć siebie i swoją męskość. Z drugiej strony jednak mamy człowieka, który nie potrafi odmówić sobie wycieczki po czipsy i piwo, a w namiocie trzyma naładowany telefon. Nawet swoje łucznicze ćwiczenia w środku dziczy odbywa ze słuchawkami na uszach.

Recenzja filmu

Nie zmienia to faktu, że ta z pozoru niewinna przygoda, kryzys wieku średniego ktoś by mógł powiedzieć, wpływa niesamowicie mocno na życie Martina. Pomaga mu przewartościować pewne rzeczy, widzimy jak bohater się zmaga, jaką drogę przechodzi. Jak w ciągu niecałych dwóch godzin jego poglądy ewoluują, zmieniają się, jak wpada w skrajności, z których później stara się wygrzebać. Psuje relacje i stara się je naprawić. Do tego Bjerg jest w naprawdę dobrej formie, odnajduje się w każdej roli, którą musi odegrać w tym filmie – zagubionego korposzczura, nieustraszonego wikinga, ojca i męża.

Obok tego niemalże psychologicznego dramatu dzieje się historia kryminalna. Stary, doświadczony glina wraz z dwójką lekko nieogarniętych partnerów wpada na trop zarówno wspomnianych bohaterów, co prowadzi do naprawdę emocjonującego i trzymającego w napięciu finału.

Ostatni wiking

Ostatni wiking
Ostatni wiking
Ostatni wiking
Ostatni wiking
Ostatni wiking
Ostatni wiking
Oryginalny tytuł Vildmænd
Oceny z IMDb 6.4 2,111 głosy
Oceny z TMDb 5.91 50 głosy

Komentarze

276 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Lassie wróć!
Johnny
One True Loves
Juniper
Righteous Thieves
Zielony Rycerz. Green Knight
Kolejne 365 dni
Plan na miłość
Wszystko poszło dobrze
Wróg doskonały
Titane
Magic Mike: Ostatni taniec
×