Ogl�daj za darmo w Amazon Prime Video!


Ostatni wiking Film Online

Obecnie oglądających: 250Ostatni wiking

Ostatni wiking

Feb. 03, 2022Denmark101 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Ostatni wiking film online?

Ostatni wiking: Martina (Rasmus Bjerg), poznajemy w środku norweskiego lasu, polującego na kozę. Z łukiem w ręku, odziany w skory i futra Duńczyk wygląda jak prawdziwy wiking. Można odnieść wrażenie, że właśnie leci Upadek Królestwa albo Wikingowie a nie film, którego akcja dzieje się w XXI wieku. Kamera podąża za naszym bohaterem, szybko jednak zauważamy, że do prawdziwego nordyckiego woja mu daleko, a jego umiejętności survivalowe są raczej przeciętne. Niech dowodem na to będzie żaba, którą Martin zmuszony jest się posilić zamiast rzeczonej kozy.

O filmie

Martin sam w sobie jest postacią złożoną, pełną sprzeczności. Z jednej strony mamy człowieka, z którym każdy z nas, na jakimś etapie życia, będzie się utożsamiał. Człowieka, który ma dość, człowieka, który rzucił to wszystko i wyjechał w przysłowiowe Bieszczady. Człowieka zblazowanego, wyzutego z energii i chęci – do życia, do pracy, do starania się. Wreszcie człowieka, który próbuje odnaleźć siebie i swoją męskość. Z drugiej strony jednak mamy człowieka, który nie potrafi odmówić sobie wycieczki po czipsy i piwo, a w namiocie trzyma naładowany telefon. Nawet swoje łucznicze ćwiczenia w środku dziczy odbywa ze słuchawkami na uszach.

Recenzja filmu

Nie zmienia to faktu, że ta z pozoru niewinna przygoda, kryzys wieku średniego ktoś by mógł powiedzieć, wpływa niesamowicie mocno na życie Martina. Pomaga mu przewartościować pewne rzeczy, widzimy jak bohater się zmaga, jaką drogę przechodzi. Jak w ciągu niecałych dwóch godzin jego poglądy ewoluują, zmieniają się, jak wpada w skrajności, z których później stara się wygrzebać. Psuje relacje i stara się je naprawić. Do tego Bjerg jest w naprawdę dobrej formie, odnajduje się w każdej roli, którą musi odegrać w tym filmie – zagubionego korposzczura, nieustraszonego wikinga, ojca i męża.

Obok tego niemalże psychologicznego dramatu dzieje się historia kryminalna. Stary, doświadczony glina wraz z dwójką lekko nieogarniętych partnerów wpada na trop zarówno wspomnianych bohaterów, co prowadzi do naprawdę emocjonującego i trzymającego w napięciu finału.

Ostatni wiking

Ostatni wiking
Ostatni wiking
Ostatni wiking
Ostatni wiking
Ostatni wiking
Ostatni wiking
Oryginalny tytuł Vildmænd
Oceny z IMDb 6.4 2,111 głosy
Oceny z TMDb 5.91 50 głosy

Komentarze

288 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Shazam! Gniew bogów
Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
Oppenheimer
Matka Chrzestna – Mafia Mamma
Czarna owca
To musi być miłość
Śniegu już nigdy nie będzie
Dungeons & Dragons: Złodziejski honor
Limbo
Marzec ’68
One True Loves
Ślub doskonały
×