Ogl�daj za darmo w Player+!


O psie który jeździł koleją Film Online

Obecnie oglądających: 241O psie który jeździł koleją

O psie który jeździł koleją

Najpiękniejsza historia przyjaźni z happy endem.Aug. 25, 2023PolandNot Rated
Twoja ocena: 0
10 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć O psie który jeździł koleją film online?

O psie który jeździł koleją: Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

Opis filmu

Opowiadanie „O psie, który jeździł koleją” wspominamy z traumą, bo historia tytułowego czworonoga kończy się tragicznie. Twórcy nadchodzącej filmowej ekranizacji zamierzają jednak pokazać nam alternatywny finał, bo chyba nikt nie mógłby znieść tego widoku na dużym ekranie. Co się więc stanie z Lampo? Tego będziemy mogli dowiedzieć się w przyszłym miesiącu.
„O psie, który jeździł koleją” to wydane 1957 roku opowiadanie, które na stałe weszło do kanonu polskich lektur. Jest wzruszającą historią o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem. Roman Pisarski inspirował się prawdziwym psiakiem Lampo, który serio jeździł pociągami we Włoszech w latach 50-tych. Ma nawet swój pomnik na stacji Campiglia Marittima w Toskanii. Został tam pochowany po tym jak w 1961 roku zginął pod kołami pociągu.

Fabuła filmu

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

O psie który jeździł koleją

O psie który jeździł koleją
Oryginalny tytuł O psie, który jeździł koleją

Komentarze

229 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Mój brat ściga dinozaury
Spy x Family Code: White
Dama
Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
Diuna: Część druga
Snake Eyes. Geneza G.I.Joe
Godzilla i Kong: Nowe imperium
Pogromcy duchów: Imperium lodu
Jurassic World Dominion
Królestwo planety małp
Black Bits
Siła naszych marzeń
×