Ogl�daj za darmo w Player+!


Napoleon Film Online

Obecnie oglądających: 233Napoleon

Napoleon

Nov. 22, 2023Malta158 Min.R
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono1

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Napoleon film online?

Napoleon: Wysokobudżetowy epos wojenny Ridleya Scotta „Napoleon” to seria zrealizowanych sekwencji bitewnych, szukających lepszego filmu, który by je połączył. Po raz kolejny kunszt Scotta jest tu w pełni pokazany, ale służy to głęboko płytkiemu scenariuszowi, który uderza w najważniejsze wydarzenia z życia bohatera ze zbyt małą pasją i celem, zbyt rzadko łącząc się ze sobą z jakimkolwiek impetem . Fenomenalny aktor w połowie filmu zostaje zredukowany do postaci widma, a jego partnerka, postać, która musi nadać filmowi bijące serce, wydaje się dwuwymiarowa i pusta. Ponownie „Napoleon” sprawdza się, gdy sprawy rozwijają się w niezaprzeczalnie imponujący sposób. To kolejna rzecz, która przegrywa wojnę.

O filmie

Film Napoleon opowie historię bezwzględnego dojścia Napoleona Bonaparte do władzy i jego obsesyjnej miłości do żony, cesarzowej Józefiny. To spektakularny, epicki dramat obrazujący burzliwą drogę na szczyt Napoleona Bonaparte, granego przez zdobywcę Oscara Joaquina Phoenixa. W oszałamiającym, filmowym krajobrazie nakreślonym przez legendarnego reżysera Ridleya Scotta obraz ten śledzi nieustępliwe dążenie Napoleona do władzy, przyglądając mu się z perspektywy uzależniającego, nieprzewidywalnego związku cesarza z jego jedyną prawdziwą miłością, Józefiną. Tłem dla zaprezentowania wizjonerskich taktyk militarnych i politycznych Napoleona są jedne z najbardziej dynamicznych scen batalistycznych w historii kina. 

Oblężenie Tulonu

Oblężenie Tulonu czyni Bonapartego bohaterem na tyle, że domaga się uwagi Józefiny (Vanessa Kirby), więźniarki czasów terroru, która spotyka Napoleona w 1795 r. Listy Napoleona do Józefiny stanowią trzon filmu Scotta, wybór, który powinien dać ciepło i pasja projektu. Krótko po spotkaniu prawdziwy Napoleon napisał do Józefiny: „Budzę się pełen ciebie. Twój obraz i wspomnienie odurzających przyjemności ostatniej nocy nie dały spokoju moim zmysłom. Ten rodzaj uczuć wyraża się w filmie za pomocą lektora, ale zbyt rzadko można go odczuć w filmie, który jest wyjątkowo płaski pod względem emocjonalnym. Częścią problemu jest to, że Kirby nigdy nie wie, w co grać z Josephine (Vanessa Kirby), tajemniczą postacią, która staje się dla Napoleona zbyt dużym lustrem, zanim jej postać zniknie w historycznym fakcie, że nie mogła dać Napoleonowi dziedzica, co prowadzi do ich rozwód. „Napoleon” powinien ożywać w sypialni i podczas gorących rozmów przy wystawnych posiłkach pomiędzy Napoleonem i Józefiną, tak samo jak na polu bitwy, a tak się nie dzieje.

 

Napoleon

Napoleon
Napoleon
Napoleon
Napoleon
Napoleon
Napoleon
Napoleon
Napoleon
Napoleon
Napoleon
Oryginalny tytuł Napoleon
Oceny z TMDb 9 1 głosy

Reżyser

Ridley Scott
Reżyser

Obsada

Joaquin Phoenix isNapoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte
Vanessa Kirby isJosephine Bonaparte
Josephine Bonaparte
Tahar Rahim isPaul Barras
Paul Barras
Youssef Kerkour isGeneral Davout
General Davout
Davide Tucci isLazar Hoche
Lazar Hoche
Edouard Philipponnat isTsar Alexander
Tsar Alexander
Ludivine Sagnier isTheresa Cabarrus
Theresa Cabarrus
Matthew Needham isLucien Bonaparte
Lucien Bonaparte
Erin Ainsworth isHortense de Beauharnais
Hortense de Beauharnais

Komentarze

175 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Kobieta z…
Oppenheimer
The Old Oak
One True Loves
Lokatorka
Dancing Queen
Powstaniec 1863
Elvis
Lecznica złamanych serc
Miłość Seks & Pandemia
Opiekun
Dogman
×