Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Chicago P.D.

Chicago P.D.

Jan. 08, 2014
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Sezony i odcinki

8Sezon 8 Nov. 11, 2020
7Sezon 7 Sep. 25, 2019
6Sezon 6 Sep. 26, 2018
5Sezon 5 Sep. 27, 2017
4Sezon 4 Sep. 21, 2016
3Sezon 3 Sep. 30, 2015
2Sezon 2 Sep. 24, 2014
1Sezon 1 Jan. 08, 2014

Twórca

Dick Wolf
Twórca

Obsada

Jason Beghe isHank Voight
Hank Voight
Jesse Lee Soffer isJay Halstead
Jay Halstead
Tracy Spiridakos isHailey Upton
Hailey Upton
Laroyce Hawkins isKevin Atwater
Kevin Atwater
Amy Morton isTrudy Platt
Trudy Platt

Opis

Gdzie obejrzeć Chicago P.D. serial online za darmo?

Chicago P.D. to produkcja Dicka Wolfa rozszerzająca uniwersum serialu Chicago Fire. Spin-off skupia się na policjantach pracujących na głównym komisariacie policji w Chicago. Serial opowiada o pracy 21 okręgu posterunku policji w Chicago, który podzielony jest na dwa zespoły. Jedną grupę stanowią umundurowani policjanci, którzy zajmują się patrolowaniem miasta i ściganiem przestępstw ulicznych. Natomiast druga grupa jest to jednostka wywiadowcza, która zajmuje się walką z poważniejszymi przestępstwami w Chicago, takim jak przestępczość zorganizowana, przemyt narkotyków i głośnych morderstw. Jednostką wywiadowczą dowodzi sierżant Hank Voight.

Recenzja serialu:

„Chicago PD” oraz „Law & Order: SVU” tworzą tym razem praktycznie jeden wspólny, dwugodzinny odcinek i trzeba przyznać, że połączenie dwóch tytułów wyszło bardzo płynnie. Oba zespoły współpracują ze sobą jednolicie, a wspólne śledztwo wypadło chyba jeszcze bardziej naturalnie niż regularne crossovery seriali z akcją w Chicago. Tak naprawdę trudno było zauważyć, gdzie „Chicago PD” się kończy, a „SVU” zaczyna, bowiem oba odcinki tworzą nierozerwalną wręcz całość. Świetnie zmodyfikowano tradycyjne intro, które możemy zobaczyć i usłyszeć przed każdym odcinkiem „SVU”. Dobrze, że tym razem zamieniono kolejność emisji, dzięki czemu mogliśmy na dłużej zostać w Chicago, zanim akcja przeniosła się do Nowego Jorku. Jeżdżenie tam i z powrotem z jednego miasta do drugiego byłoby sztuczne i dezorientujące.

Główny wątek tej części crossovera to walka na słowa i gesty między Lindsay i Yatesem. Dallas Roberts w swojej roli wypada przerażająco znakomicie. Od samego początku widać, słychać i czuć, że jego postać to kompletny świr, który nie cofnie się przed niczym. To godny przeciwnik dla detektywów z obu zespołów. Roberts jest odpowiednio odrażający i bezwzględny, a jego zabawa w kotka i myszkę z Lindsay napędza cały odcinek, utrzymując napięcie i emocje przez cały czas.

Akcja nadal toczy się w Chicago, zaskakuje więc niemal całkowite porzucenie bohaterów „Chicago Fire„, którzy mogli mieć tu więcej do roboty. Dziwi tym bardziej, że w sprytny sposób udało się twórcom włączyć do crossovera Willa Halsteada, bohatera zamówionego niedawno na sezon „Chicago Med„. W fajny sposób wykorzystano jego powiązanie z Nowym Jorkiem, czyniąc z niego na chwilę podejrzanego. Oczywiście nikt nie zakładał na poważnie, że brat Jaya miał cokolwiek do czynienia z poszczególnymi przestępstwami, ale pozwoliło to na wprowadzenie ciekawej dynamiki wrogości i nieufności między Halsteadem i Benson. Ostatecznie wyszło na to, że bohater nadchodzącego spin-offu był bardziej powiązany z crossoverem niż postacie strażaków.

Chicago P.D.

Chicago P.D.
Chicago P.D.
Chicago P.D.
Chicago P.D.
Chicago P.D.
Chicago P.D.
Chicago P.D.
Chicago P.D.
Chicago P.D.
Chicago P.D.
Oryginalny tytuł Chicago P.D.
Oceny z TMDb 8.3 1,124 głosy
Data pierwszej emisji Jan. 08, 2014
Data ostatniej emisji Nov. 18, 2020
Sezony 8
Odcinki 150
Średnia Długość 42 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Obłudna gra – Filthy Rich
Gwiazda szeryfa – Tin Star
Wojownik – Warrior
Przyjaciółki
Delilah
Pandora
Coyote
WandaVision
Stewardesa – The Flight Attendant
Nevenka: Przerwać ciszę
Syn marnotrawny – Prodigal Son
Good Girls
×