Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Park Jurajski: Obóz Kredowy

Park Jurajski: Obóz Kredowy

Sep. 18, 2020
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Sezony i odcinki

2Sezon 2 Jan. 30, 2021
1Sezon 1 Sep. 18, 2020

Twórca

Obsada

Opis

Gdzie obejrzeć Park Jurajski: Obóz Kredowy serial online?

Park Jurajski: Obóz Kredowy: Historia osadzona na wyspie Nublar znanej z Parku Jurajskiego oraz Jurassic World. Historia skupia się na sześciu nastolatkach, którzy biorą udział w obozie przygodowym po drugiej stronie wyspy. Gdy dinozaury wydostają się na zewnątrz siejąc chaos i zniszczenie, muszą współpracować, by przeżyć. Szóstka nastolatków spędzających wakacje na obozie na wyspie Isla Nublar walczy o przetrwanie, gdy zamieszkujące ją dinozaury wydostają się na wolność.

Recenzja serialu:

Musimy sobie zaznaczyć jedną rzecz: Park Jurajski: Obóz Kredowy nie wprowadza niczego, czego byśmy nie znali z kinowych filmów. Zack Stentz i reszta ekipy operują schematami, które… zaskakująco dobrze działają. Okazuje się, że gdy ktoś ma serce do opowiadanej historii i świadomość, jak bawić się konceptem z pasją i werwą, można stworzyć coś nadspodziewanie angażującego. Animacja ma to wszystko, co mieć powinna, i aż sam byłem zaskoczony, jak podczas pierwszego spotkania grupy dzieciaków z dinozaurami, poczułem podobne emocje, jakie towarzyszyły mi podczas seansu Parku Jurajskiego w latach 90.

Udaje się to osiągnąć prostymi metodami: przemyślanym podejściem do ukazania oszołomienia spotkaniem z dinozaurami w połączeniu z kultowym tematem muzycznym Johna Williamsa, który – bezapelacyjnie – jest kapitalnie wykorzystywany w kluczowych scenach sezonu. Ba, powiem nawet, że muzycznie twórcy potrafią tym operować lepiej, niż mogliśmy to obserwować w kinowych filmach z nowej serii Jurassic World.

W trakcie mamy oczywiście chaos wywołany dinozaurami, pojawia się sam Indominus Rex znany z kinowego ekranu i obserwujemy walkę o przeżycie grupy bohaterów. Jest przygoda, troszkę humoru, widowiskowe sceny (czasem cytatami wręcz nawiązujące do filmu z 2015 roku lub odtwarzające kilka momentów) i nadzwyczajnie dużo emocji. Okazuje się, że twórcy zrozumieli, na czym polega działanie tych poszczególnych schematów serii i potrafili je wykorzystać tak, by to znów działało. Dokonali czegoś, czego nie udało się twórcom filmu Jurassic World: Upadłe królestwo.

Kinowe superprodukcji z serii Park Jurajski są filmami familijnymi. Wszyscy to wiemy, bo w końcu taki był cel stworzenia tych przygodówek przez Stevena Spielberga. Jednak z uwagi na pojedyncze momenty przemocy związane z dinozaurami, są to propozycje dla starszych dzieci. Obóz Kredowy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy chcieliby przedstawić swoim dzieciom serię Park Jurajski bez strachu, że zobaczą coś, co wywoła koszmary. Najlepsze jednak jest to, że twórcom udało się to osiągnąć bez infantylizowania historii, bohaterów, przesłania i warstwy rozrywkowej. Dinozaury nadal wywołują grozę, a napięcie jest solidnie budowane. Po prostu, gdy jedzą ludzi, nie jest to pokazywane dosłownie i obrazowo – albo coś nam zasłania obraz, albo kamera spogląda w inną stronę. Emocje jednak są budowane na innej zasadzie, bo nawet jeśli nie widzimy śmierci, mamy świadomość, że ona jest i wówczas może działać wyobraźnia.

Park Jurajski: Obóz Kredowy

 

Park Jurajski: Obóz Kredowy
Park Jurajski: Obóz Kredowy
Oryginalny tytuł Jurassic World: Camp Cretaceous
Oceny z TMDb 7.6 763 głosy
Data pierwszej emisji Sep. 18, 2020
Data ostatniej emisji Sep. 18, 2020
Sezony 2
Odcinki 9
Średnia Długość 22 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

SEAL Team
WandaVision
Big Mouth
Star Trek: Lower Decks
SpongeBob Kanciastoporty
Rozczarowani
Kid Cosmic
Transformers: Wojna o Cybertron – trylogia
Bob’s Burgers
Endlings
FBI
Star Trek: Discovery
×