Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Księga czarownic

Księga czarownic

Sep. 14, 2018
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Sezony i odcinki

2Sezon 2 Jan. 08, 2021
1Sezon 1 Sep. 14, 2018

Twórca

Obsada

Teresa Palmer isDiana Bishop
Diana Bishop
Matthew Goode isMatthew Clairmont
Matthew Clairmont

Opis

Gdzie obejrzeć Księga czarownic – A Discovery of Witches serial online?

Księga czarownic – A Discovery of Witches: Diana Bishop jest niezwykle bystrą i błyskotliwą wykładowczynią historii na Oxfordzie. Kobieta jest również czarownicą, ale robi co może, aby zapomnieć o swoim pochodzeniu. Wszystko zmienia się jednak w dniu, w którym wchodzi w posiadanie tajemniczego manuskryptu. Aby rozwikłać związaną z nim zagadkę, historyczka podejmuje współpracę z enigmatycznym genetykiem, Matthew Clairmontem. Szybko okazuje się, że i on skrywa mroczną rodzinną tajemnicę – jest wampirem. Ich wspólne poszukiwania sprawiają, że kruchy pokój, który od wieków panuje między czarownicami, wampirami, demonami oraz ludźmi jest zagrożony.

Bohaterką jest piękna i młoda doktor historii Diana Bishop (Teresa Palmer), która w Bibliotece Bodlejańskiej natrafia na tajemniczy manuskrypt. Poszukują go czarownice, wampiry i demony. Sprawę zaczyna komplikować romans Diany z urzekającym wampirem Matthew Clairmontem (Matthew Goode). Na horyzoncie zaczyna pojawiać się widmo wojny magicznych ras.

Recenzja serialu:

Serial zadebiutował w 2018 roku, zaś teraz powraca z 2. sezonem. Matthew (Matthew Goode) i Diana (Teresa Palmer), po brawurowej ucieczce w finałowym odcinku pierwszej odsłony, wracają do przeszłości, by tam znaleźć schronienie i przy okazji poszukać pożądanej przez wszystkie gatunki magiczne Księgi życia. Już w otwierającym odcinku trafiamy do Londynu z 1590 roku – konkretnego miasta w konkretnym czasie, w którym rozegra się większość akcji 2. sezonu. I choć od emisji ostatniego odcinka minęło sporo czasu, nowa seria Księgi czarownic nie ma problemów z wprowadzeniem widza w bieg wydarzeń – każdy z odcinków na wstępie proponuje króciutkie podsumowanie minionego, w związku z czym w 2. sezon można wejść dość łatwo, szybko wczuwając się w historię.

Choć główną osią akcji jest wątek Matthew i Diany w XVI wieku, w tym samym czasie ważne wydarzenia rozgrywają się także w teraźniejszości – obserwujemy zatem historię na dwóch zupełnie różnych płaszczyznach, z których obydwie są tak samo ważne. Współcześnie na prowadzenie wysuwa się przede wszystkim wątek Marcusa (Edward Bluemel) – wampir zaczyna kwestionować konserwatyzm swojego środowiska i poszukuje odmiany w swoim życiu.

Przypomnijmy, że wraz z chłopakiem we współczesności pozostali między innymi Ysabeau (Lindsay Duncan), Sophie i Nathaniel z dzieckiem (Aisling Loftus, Daniel Ezra), ciotki Diany (Alex Kingston i Valarie Pettiford) czy trzymający się marginesu Dominico Michele (Gregg Chillin) – i okazuje się, że pod nieobecność głównych bohaterów te postacie świetnie sobie radzą, a każda z nich dzielnie dźwiga na swoich barkach ciężar całej fabuły.

Księga czarownic

Księga czarownic
Księga czarownic
Księga czarownic
Księga czarownic
Księga czarownic
Księga czarownic
Księga czarownic
Księga czarownic
Oryginalny tytuł A Discovery of Witches
Oceny z TMDb 8 204 głosy
Data pierwszej emisji Sep. 14, 2018
Data ostatniej emisji Jan. 15, 2021
Sezony 2
Odcinki 18
Średnia Długość 43 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Country niania
9-1-1
The Hardy Boys
Hiszpańska Księżniczka
Snowpiercer
Facet na święta
Invincible
Chilling Adventures of Sabrina
Agenci NCIS
Your Honor
Power Rangers
Chirurdzy – Grey’s Anatomy
×