Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Dickinson

Dickinson

Nov. 01, 2019
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Sezony i odcinki

2Sezon 2 Jan. 08, 2021
1Sezon 1 Nov. 01, 2019

Twórca

Obsada

Hailee Steinfeld isEmily Dickinson
Emily Dickinson
Toby Huss isMr. Dickinson
Mr. Dickinson
Adrian Enscoe isAustin Dickinson
Austin Dickinson
Anna Baryshnikov isLavinia Dickinson
Lavinia Dickinson
Ella Hunt isSue Gilbert
Sue Gilbert
Jane Krakowski isMrs. Dickinson
Mrs. Dickinson

Opis

Gdzie obejrzeć serial Dickinson online?

Akcja serialu Dickinson rozgrywa się na początku XIX wieku, jednak historia będzie mieć także współczesny wydźwięk i wrażliwość. Widzowie zostaną zabrani w świat Emily i właśnie z jej perspektywy będą przyglądać się zagadnieniom takim jak ograniczenia społeczeństwa, płci czy rodziny. Jest to historia o dojrzewaniu Emily – kobieta podejmie walkę, by jej głos został usłyszany.

Wewnętrzne spojrzenie na świat pisarki Emily Dickinson. Akcja serialu rozgrywa się na początku XIX wieku, jednak historia będzie mieć także współczesny wydźwięk i wrażliwość. Widzowie zostaną zabrani w świat Emily i właśnie z jej perspektywy będą przyglądać się zagadnieniom takim jak ograniczenia społeczeństwa, płci czy rodziny. Jest to historia o dojrzewaniu Emily – kobieta podejmie walkę, by jej głos został usłyszany.

Opis serialu:

Zadająca tysiące niewygodnych pytań feministka, pełna energii rebeliantka i nastoletnia dziewczyna o wyjątkowym umyśle, która z ogniem w oczach oznajmia, że będzie najwybitniejszą poetką w dziejach. To nie jest do końca to, co sobie wyobrażamy, kiedy słyszymy nazwisko Emily Dickinson, postaci, owszem, niekonwencjonalnej i wyprzedzającej o dziesiątki lat swoje czasy, ale niekoniecznie wyjętej prosto z „Plotkary„. Wizja Aleny Smith („The Affair„), twórczyni „Dickinson”, jest kontrowersyjna i nawet jeśli jesteście zwolennikami przełamywania barier w serialach, nie zabraknie takich momentów, kiedy będziecie mieć z nią problem.

To głośny, nowoczesny, roztańczony i nietrzymający się realiów historycznych serial, który świadomie idzie na całość, przedstawiając zupełnie inną wersję wielkiej poetki, niż ta znana z wykładów z literatury. Tutejsza Emily (Hailee Steinfeld) to nastoletnia dziewczyna, który myśli, mówi i działa zupełnie jak te ze współczesnych seriali młodzieżowych. Z tą różnicą, że jest skrępowana gorsetem, faktycznie i w przenośni.

Urodzona w dobrym domu w małym miasteczku w Massachusetts bohaterka ma przed sobą proste, zdawałoby się, zadanie: musi wyjść szybko za mąż, urodzić dzieci, stworzyć dom i zapomnieć o takich dziwactwach, jak randki ze Śmiercią w czerwonej sukience. Tyle że ona nie chce być ptaszkiem w złotej klatce.

Dickinson

 

Dickinson
Dickinson
Dickinson
Dickinson
Dickinson
Dickinson
Dickinson
Oryginalny tytuł Dickinson
Oceny z TMDb 8.7 192 głosy
Data pierwszej emisji Nov. 01, 2019
Data ostatniej emisji Jan. 08, 2021
Sezony 2
Odcinki 20
Średnia Długość 30 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Two Sentence Horror Stories
Monarca
Grace i Frankie
Sky Rojo
Sunshine of My Life
Syn marnotrawny – Prodigal Son
Tiffany Haddish Presents: They Ready
Miasto na wzgórzu – City on a Hill
Gwiazda szeryfa – Tin Star
9-1-1: Teksas
Tacy jesteśmy
Żywe trupy – The Walking Dead
×