Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!


Nowiny ze świata – News of the World Film Online.

Obecnie oglądających: 263Nowiny ze świata – News of the World

Nowiny ze świata – News of the World

Dec. 25, 2020USA118 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Nowiny ze świata – News of the World film online?

Nowiny ze świata – News of the World: Wędrujący od miasta do miasta i dzielący się z ludźmi nowinami weteran wojny secesyjnej rusza w niebezpieczną podróż przez Teksas, by doprowadzić sierotę do nowego domu. Oparte na powieści Paulette Jiles „Nowiny ze świata” podążają za Jeffersonem Kyle’em Kiddem (w tej roli Tom Hanks), doświadczonym przez życie weteranem wojennym, który podróżuje od miasta do miasta, urządzając w miasteczkach odczyty dla spragnionej wieści publiczności. Pewnego dnia na równinach Teksasu natrafia na dziesięcioletnią Johannę (Helena Zengel). Kilka lat wcześniej dziewczyna została uprowadzona przez Kiowów, którzy na jej oczach zamordowali jej rodziców, a potem wychowali ją jak własne dziecko. Kidd decyduje się przewieźć sierotę do jej krewnych w San Antonio. Tak rozpoczyna się liryczna odyseja do miejsca, które można by nazwać domem.

Recenzja filmu:

Pięć lat po wojnie secesyjnej kapitan Jefferson Kyle Kidd (Tom Hanks), weteran trzech wojen, podróżuje po zniszczonym i ogarniętym chaosem bezprawia Teksasie. Jeżdżąc od miasta do miasta, za dziesięć centów od osoby czyta ludziom wiadomości napisane w gazetach –  o prezydentach i królowych, wielkich konfliktach, niszczycielskich katastrofach i porywających przygodach z najdalszych zakątków. Jest dla nich nie tylko oknem na świat, ale także odpowiednikiem dostarczającego rozrywki teatru. Na szlaku spotyka dziesięcioletnią Johannę (Helena Zengel), dziewczynkę sześć lat wcześniej przygarniętą i wychowaną przez plemię Kiowów, które odebrało ją niemieckim rodzicom. Kapitan Kidd postanawia pomóc jej dotrzeć do biologicznych krewnych. W czasie przemierzania setek mil bezlitosnej dziczy w poszukiwaniu miejsca, które jedno z nich będzie mogło nazwać domem, wytwarza się między nimi więź pozwalająca obojgu zabliźnić rany wyrządzone przez życie na Dzikim Zachodzie.

Reżyser filmów o Jasonie Bournie tym razem bierze się za historię dużo spokojniejszą. Ekranizacja powieści Pauletty Jiles przychodzi w idealnym momencie. Ameryka potrzebuje  opowieści o scalaniu narodu, a nie o walce z nierównym systemem. Kraj po wojnie secesyjnej jest podzielony. Strona, która przegrała, nie chce pogodzić się z porażką. Ludzie niepotrafiący przyznać się do przegranej zaczynają wprowadzać swoje krwawe rządy, twierdząc, że ich prawo jest najważniejsze. Tu zabić można każdego za wszystko. W tym świecie kapitan Kidd jest jak rycerz w lśniącej zbroi. Miły, uśmiechnięty, życzliwie nastawiony do wszystkich starszy człowiek, który chce po prostu nieść radość. Wiadomości, które czyta, mają choć na chwilę oderwać mieszkańców od problemów i pokazać, że świat się zmienia, ale niektóre problemy pozostają te same.

Nowiny ze świata - News of the World

Nowiny ze świata – News of the World
Nowiny ze świata – News of the World
Nowiny ze świata – News of the World
Nowiny ze świata – News of the World
Oryginalny tytuł News of the World

Reżyser

Obsada

Tom Hanks isCaptain Jefferson Kyle Kidd
Captain Jefferson Kyle Kidd
Helena Zengel isJohanna Leonberger
Johanna Leonberger
Thomas Francis Murphy isMerritt Farley
Merritt Farley
Neil Sandilands isWilhelm Leonberger
Wilhelm Leonberger
Chukwudi Iwuji isCharles Edgefield
Charles Edgefield
Christopher Hagen isOld Man Durand
Old Man Durand

Komentarze

263 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Koledzy z wydziału zabójstw
Śpiączka
The Duke
The Wish List
Hilary i Jackie
Ostatnie piętro
Zwierzęta nocy
The Last Full Measure
Pani Bovary
Clemency
World War Z
Potężne Kaczory 2
×